در حاشیه جلسه هیات دولت
واکنش وزیر کشور به تحریم سپاه | سپاه با قدرت راه خود را ادامه می‌دهد | سپاه در دل مردم جا دارد | تشکر از همکاری مردم

آوای نشاط:  احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اینکه عده‌ای در غرب بخواهند کاری خارج از قواعد بین‌الملل انجام بدهند و یک نیروی رسمی را تروریسم بنامند، نشان‌دهنده ضعف فکری، اخلاقی و سیاسی‌شان است.

وی تاکید کرد: آنها فکر می‌کنند می‌توانند سپاه را که در دل مردم جا دارد و به مردم خدمت می کند، تضعیف کنند. سپاه مهمترین نیروی ضد تروریست است و در راس آن شهید سلیمانی عزیز نماد جهانی مبارزه با تروریسم قرار دارد.

وحیدی تاکید کرد: این نیرو بیشترین مبارزه با تروریسم داشته، اما از سوی جریان‌هایی که از تروریسم حمایت می‌کنند، تهدید می‌شود؛ رژیم صهیونیستی، تروریسم دولتی است و آمریکا نیز آشکارا سردار سلیمانی را ترور کرد. همه کسانی که در منطقه هستند خودشان را مدیون تلاش‌های سپاه و سردار شهید سلیمانی می‌دانند.

مشکل آبگرفتگی در استانهای جنوبی برطرف شد

وحیدی در پاسخ به سوال ایرنا درباره آبگرفتگی در استان‌های جنوبی کشور اظهار داشت: در آبگرفتگی مشکل جدی نداشتیم. سال گذشته در کنارک و اهواز مشکل جدی داشتیم اما امسال با تدابیر دولت سیزدهم برطرف شد.

وزیر کشور اضافه کرد: با توجه به گسترش شبکه فاضلاب، مشکلات آبگرفتگی حل و آب‌ها جذب شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تغییر استانداران توضیح داد: آنهایی که در برنامه بود، تغییر کردند؛ما روال جاری ارزیابی عملکرد را داریم و بر اساس آن نتایج ارزیابی ها به موقع و در وقت خودش تصمیم می گیریم.

وزیر کشور همچنین تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی را شایعه دانست.

تاکید بر همکاری مردم در مصرف انرژی برای عبور از سرما

وحیدی در ادامه بر ضرورت بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش شدت مصرف انرژی در کشور تاکید کرد و گفت: اولویت دولت رفاه هموطنان و گرم نگه داشتن خانه های مردم است و متناسب با آن درباره مدیریت مصرف انرژی تصمیم گیری می شود.

وی با اشاره به وقوع یخبندان در برخی استان‌های کشور در روزهای گذشته و قطعی گاز اظهار داشت: اینها روزهای معدودی است که به سرعت به حالت عادی برمی گردد و ممکن است در ادامه در طول بهمن ماه دچار چنین سرمایی بشویم که انشاالله مدیریت صورت می گیرد.

وی ادامه داد: آنچه مورد تاکید است، بهینه سازی مصرف و کاهش مصرف از سوی مردم عزیز است که همکاری خوبی داشتند و امیدواریم با نقش موثر مردم از این فصل سرما به سلامتی عبور کنیم.