نخست‌وزیر پاکستان اول اردیبهشت‌ماه به تهران سفر می‌کند

به گزارش آوای نشاط، رسانه‌های پاکستان اعلام کردند که عمران‌خان 21 و 22 آوریل مصادف با 1 و 2 اردیبهشت ماه سفر 2 روزه به تهران دارد. قرار است در این سفر قراردادهای مهم تجاری، امنیتی و سیاسی میان دو کشور به امضاء برسد.

به‌نوشته روزنامه نوای وقت پاکستان، این سفر در حالی صورت می‌گیرد که «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در هجدهم اسفندماه  سال گذشته در تماس تلفنی با نخست‌وزیر پاکستان از عمران خان برای سفر رسمی به تهران دعوت کرده بود.

روحانی در این گفت‌وگوی تلفنی خواهان عملیات قاطع پاکستان علیه تروریست‌های ضد ایرانی شد و تاکید کرد که نباید بگذاریم دهه‌ها دوستی و برادری بین دو کشور، تحت تاثیر اقدام گروهک‌های تروریستی که منابع مالی و تسلیحاتی آنها مشخص است، قرار گیرد.

رییس جمهور ایران همچنین روابط دو ملت بزرگ ایران و پاکستان را در منطقه بی‌نظیر عنوان کرد و گفت که مسوولان ارشد دو کشور برای حفظ و تقویت روابط دوستانه دو ملت، مسوولیت سنگینی برعهده دارند و نباید اجازه دهند تروریست‌ها که ابزار و وسیله دیگر کشورها هستند، میان تهران – اسلام آباد فاصله بیندازند.

عمران خان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی تاکید کرد که ارتش و دولت پاکستان تمام تلاش خود را برای از بین بردن تروریست‌ها بکار خواهند گرفت و اجازه نخواهند داد از خاک این کشور علیه همسایگان به ویژه مردم ایران استفاده شود.

انتهای پیام/