کد خبر: ۶۱۰۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
بحث عرضه خودرو در بورس بالا گرفت
وزیر اقتصاد گفت: مجوز عرضه خودرو در بورس کالا توسط شورای‌عالی بورس داده شده است و در این خصوص شورای‌عالی بورس تصمیم خواهد گرفت.

آوای نشاط: سیداحسان خاندوزی در حاشیه آیین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران در پاسخ به خبرنگاران گفت: مجوز عرضه خودرو در بورس کالا توسط شورای‌عالی بورس داده شده است.

وی افزود: نامه شورای رقابت در شورای‌عالی بورس مطرح و در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد، همچنین با شورای رقابت هم صحبت شده است تا تعارض تصمیمات ایجاد نشود. پیگیری‌های تسنیم نشان می‌دهد فردا جلسه فوق‌العاده شورای‌عالی بورس در همین زمینه برگزار خواهد شد.

شورای رقابت در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس اعلام کرد: عرضه خودرو‌های خانواده دنا، پژو ۲۰۷ و شاهین در بورس کالا مجاز نمی‌باشد، کلیه محصولات ایران خودرو و ساپیا به‌جز هایما و تارا انحصاری است.

وزیر اقتصاد در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد طرح رشد غیر تورمی و پروژه‌های پیشران گفت: تعیین تکلیف پروژه‌ها در دستگاه‌های اجرایی انجام شد. پروژه‌های استانی تعیین شده است. چون منبع تبصره ۱۸ از دل منابع تبصره ۱۴ نشات می‌گیرد، افزایش یارانه امسال این منابع را درگیر خود کرده است و سازمان برنامه منابعی نداشته است تا به تبصره ۱۸ تخصیص پیدا کند. وی افزود: با توجه به اجازه افزایش سهم دولت از درآمد‌های نفتی بخشی از منابع این تبصره تامین خواهد شد.

افزایش نرخ ارز انتظاری است

وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی در مورد افزایش ده هزار تومانی نرخ ارز و تاثیر تورمی آن گفت: چیزی که در واقعیت اقتصاد ایران پشتیبانی می‌شود براساس نرخ بازار نیما است.

وی تاکید کرد: بیش از ۸۰ درصد اقتصاد از طریق سامانه نیما تامین ارز می‌شود. همواره در تنگنای عرضه دو نرخ وجود دارد، یک نرخ نیما و یک نرخ بازار  آزاد. خاندوزی گفت: کنترل تورم شامل کنترل مولفه‌های اقتصادی و کنترل انتظارات است. مسئله ارز نیز موضوع انتظاری است. رسانه‌ها باید در بحث کنترل انتظارات به دولت کمک کنند.

سند واگذاری خودروسازی‌ها نهایی شده است

وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی در مورد سند واگذاری خودرو سازی ها، گفت: سند بین وزارت اقتصاد و وزارت صمت نهایی شده، اما مقدماتی دارد که وزارت صمت باید فراهم کند. دولت باید بداند که در هر بازه زمانی باید منتظر کدام مرحله از اجرای این سند باشد. هر زمان که مقدمات از سوی وزارت صمت فراهم شود کار اجرا آغاز خواهد شد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار