کد خبر: ۶۰۹۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
در یکی از بزرگترین آتش‌سوزی‌های تاریخ کره
همواره تصور ما از کره‌جنوبی همراه بوده است با شتاب تکنولوژیف درست آنچه سریال‌ها و فیلم‌های کره‌ای سعی در القا آن داشتند اما حالا بزرگترین آتش‌سوزی در مناطق شهری کره‌جنوبی نشان داد مناطق حاشیه‌ای این کشور به دور از چشم رسانه‌ها مانده است.

آوای نشاط: به دنبال وقوع آتش سوزی گسترده در یک منطقه زاغه نشین در حومه پایتخت کره جنوبی صدها نفر مجبور به تخلیه منازل خود شده‌اند.

براساس گزارش شبکه بی بی سی، حدود 60 خانه در این آتش سوزی که صبح جمعه در روستای گوریونگ صورت گرفته گرفته به طور کامل در آتش سوختند.

تا کنون گزارشی از زخمی و یا کشته شدن کسی در این آتش سوزی منتشر نشده است.  رسانه های کره‌ای این منطقه را با خانه هایی بسیار نزدیک به هم و به عنوان آخرین زغه نشین باقیمانده در حومه سئول توصیف کرده‌اند.

گفته می‌شود بیش از 900 آتش نشان و 5 بالگرد از ساعتها پیش مشغول خاموش کردن آتش هستند. «یون سوک یئول» رئیس جمهور کره جنوبی خواستار به کار گیری همه تلاشها برای به حداقل رساندن آسیبها و تخریبها شده است. آقای یون هم اکنون برای شرکت در نشست داووس در سوئیس به سر می‌برد.

علت دقیق آتش سوزی هنوز مشخص نیست اما این منطقه که خانه‌هایی ساخته شده از کارتن و چوب دارد بسیار مستعد آتش سوزی و سیل عنوان شده است. روزنامه کره تایمز گزارش داده است که از سال 2009 تا کنون این منطقه 16 بار دچار حریق گسترده شده است.

آتش سوزی در حلبی آباد سئول | 60 خانه در آتش سوخت |بزرگترین آتشسوزی شهری کره‌جنوبی

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: