کد خبر: ۵۹۴۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲
وزیر انرژی عربستان گزارش‌های اخیر در خصوص افزایش تولید نفت توسط ریاض و سایر تولیدکنندگان نفت را تکذیب کرد.

آوای نشاط: شاهزاده «عبدالعزیز بن سلمان»  وزیر انرژی عربستان دوشنبه‌شب به‌صورت کامل گزارش‌های اخیر مبنی بر مذاکره عربستان با سایر تولیدکنندگان نفت برای افزایش تولید نفت را رد کرد.

عبدالعزیز بن سلمان اعلام کرد: گزارش‌های اخیر در خصوص بررسی افزایش 500 هزار بشکه‌ای به‌صورت روزانه میان عربستان و اوپک‌پلاس درست نیست.

وی در ادامه افزود: «معلوم است و بر کسی پوشیده نیست که اوپک‌پلاس هیچ تصمیمی را قبل از جلسات خود مطرح نمی‌کند».

وزیر انرژی عربستان تأکید کرد که تصمیم اخیر اوپک‌پلاس برای کاهش دو میلیون بشکه‌ای تا پایان سال 2023 ادامه  دارد.

این مقام سعودی تصریح کرد: در صورت نیاز به اقدامات بیشتر برای کاهش تولید برای بازگرداندن تعادل بین عرضه و تقاضای نفت، ما آمادگی کامل داریم که وارد عمل شویم.

از سوی دیگر «سهیل المزروعی» وزیر انرژی امارات نیز اعلام کرد که هیچ نشستی با اعضای اوپک‌پلاس در خصوص کاهش تولید نفت وجود ندارد.

وی در ادامه تأکید کرد: تصمیم به کاهش 2 میلیون بشکه در روز که از سوی اوپک‌پلاس اتخاذ شد، تا پایان سال 2023 ادامه خواهد یافت.

سخنان عبدالعزیز بن سلمان و سهیل المزروعی درحالی مطرح می‌شود که پیش از این روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» مدعی شده بود که نشست چهارم دسامبر اوپک‌پلاس موضوع افزایش تولید به‌میزان روزانه 500 هزار بشکه را مورد بررسی قرار خواهد داد.

 شیخ «سالم العبدالله الصباح»  وزیر امور خارجه کویت گفت که تصمیم ائتلاف اوپک‌پلاس برای کاهش تولید نفت در سپتامبر گذشته، حمایت از روسیه در جنگ با اوکراین نیست، بلکه به‌منظور حمایت از ثبات بازار است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: