کد خبر: ۵۹۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت که انتظار می‌رود دور جدید مذاکرات ایران و آژانس اتمی تا پایان ماه جاری میلادی برگزار شود.

آوای نشاط: میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در گفت‌گو با شبکه روسیه۲۴ از برگزاری مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا پیش از پایان ماه جاری میلادی خبر داد.

اولیانوف اظهار داشت: انتظار می‌رود که دور جدید مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا پیش از پایان نوامبر در تهران انجام شود.

وی افزود: می‌بایست تا پیش از پایان ماه نوامبر دور جدیدی از رایزنی‌ها میان کارشناسان آژانس اتمی و طرف ایرانی انجام شود. قرار بر این بود این نشست در تهران برگزار شود که امیدوارم این برنامه‌ها به قوت خود باقی بماند.

پیش از این، حسین امیرعبدللهیان وزیر امورخارجه ایران در تماس تلفنی با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته بود که برنامه‌ریزی برای یک همکاری قوی و خوب میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال انجام است.

این در حالی است که روز پنج‌شنبه یک قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ۲۶ رای موافق، ۲ رای مخالف و پنج رای ممتنع به تصویب رسید که با استقبال آمریکا و تروئیکای اروپایی مواجه شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: