کد خبر: ۵۹۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
معاون حقوقی وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید رتبه‌بندی حدود یک‌ میلیون ‌معلم کار سختی است اما با جدیت و حرکت جهادی و انقلابی وزیر آموزش‌وپرورش در حال عملیاتی شدن است.

آوای نشاط: قاسم احمدی لاشکی صبح امروز در همایش رؤسای ادارات حقوقی آموزش‌وپرورش استان‌های کشور با بیان اینکه اولین مأموریت کارکنان ادارات حقوقی ابتکار عمل در شناسایی ارتباطات تقنینی است که باید منعکس‌کننده نیازهای سیستم برای قانون‌گذاری باشد، اظهار کرد: واحدهای حقوقی باید نقش پیشینی و فعال داشته باشند و باید در واحدهای حقوقی از حوزه انفعالی به‌سمت فعالیت صرف اثربخش حرکت کنیم.

احمدی‌لاشکی آموزش و توانمندسازی مدیران اجرایی و کارشناسان حقوقی در راستای مستندسازی املاک آموزش‌وپرورش را به‌عنوان یک اصل در حوزه حقوقی برشمرد و تحقق این مهم را یکی مهمترین اهداف این همایش دانست.

وی با تأکید به ضرورت احصای مسائل اولویت‌دار آموزش‌وپرورش با دانش حقوقی اضافه کرد: مسائل اولویت‌دار آموزش‌وپرورش باید توسط مسئولان حقوقی به مدیران ارائه شود.

معاون حقوقی وزارت آموزش‌وپرورش با ابراز اینکه رتبه‌بندی معلمان بعد از 10 سال در حال اجراست، گفت: رتبه‌بندی حدود یک‌میلیون ‌معلم کار سختی است اما با جدیت و حرکت جهادی و انقلابی وزیر آموزش‌وپرورش در حال عملیاتی شدن است.

قاسم احمدی‌لاشکی بر شناسایی و مدیریت تعارض منافع و بستن گلوگاه‌های فساد اداری تأکید کرد و افزود: معلمان بالاترین اعتماد اجتماعی را در جامعه دارند و این سند افتخار معلمان است که بین مردم پاک‌ترین، معتمدترین و تلاشگرترین هستند.

احمدی‌لاشکی با اشاره به وجود 102هزار ملک در آموزش‌وپرورش کشور گفت: بارزترین وجه این اجلاس حفظ حقوقی اموال و دارایی آموزش‌وپرورش کشور است؛ مدارس هدیه مردم است و باید امانتداری کنیم پس تثبیت مالکیت دولت در آموزش‌وپرورش را باید با جدیت دنبال کنیم.

رضا رضایی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان نیز در این جلسه گفت: استان کرمان 6هزار و 20 کد مدرسه دارد که از این تعداد 5هزار و 800 واحد آموزشی فعال هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان با اشاره به وجود 670هزار دانش‌آموز در سطح استان کرمان، گفت: 47هزار معلم در حال خدمت‌رسانی به این دانش‌آموزان هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: