کد خبر: ۵۹۳۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
در جریان دیدار فینال لیگ برتر کشتی آزاد در سالن هفتم تیر تهران، تیم‌های پتروپالایش تاکستان و بانک شهر به مصاف هم رفتند که در پایان تیم تاکستان در یک جدال دیدنی به پیروزی رسید.

آوای نشاط: در دیدار فینال این مسابقات تیم پتروپالایش بلیش تاکستان با نتیجه ۵ بر ۵ مقابل تیم بانک شهر و با توجه به مساوی شدن امتیاز مثبت ۲۰ با امتیاز فنی بیشتر ۴۱ به ۳۳ به برتری دست یافت و به عنوان قهرمانی رسید.

نتیجه نهایی این دو تیم به مبارزه آخر بین زائوربک سیداکوف قهرمان جهان و المپیک و علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم کشیده شد که سیداکوف نتیجه را ۲ بر ۲ واگذار کرد تا قهرمانی به تیم تاکستان برسد.

ترتیب برگزاری کشتی‌ها طوری بود که یک مسابقه از سبک وزن و یک مسابقه از سنگین وزن برگزار می‌شد و کشتی وزن ۷۹ کیلوگرم مبارزه دهم و پایانی بود.

در جریان مبارزه‌های برگزار شده، زائور اوگوئف روس و دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو از تیم تاکستان، در وزن ۵۷ کیلوگرم به سختی و با نتیجه ۳ بر ۳ از سد علیرضا سرلک دارنده مدال نقره جهان ۲۰۲۱ گذشت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم، عباس گاژی ماگمدوف دارنده مدال طلای جهان از روسیه و عضو تیم بانک شهر در مدت زمان ۴ دقیقه و ۵۰ ثانیه با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر از سد مجید داستان گذشت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، مرتضی قیاسی از تیم تاکستان برابر محمد رمضانپور با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم، عباس گاژی ماگمدوف دارنده مدال طلای جهان از روسیه و عضو تیم تاکستان با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر از سد مهدی یگانه جعفری گذشت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی دارنده ۲ مدال برنز جهان مقابل جمال عبادی از تیم بانک شهر با نتیجه قاطع ۸ بر ۲ به برتری رسید.

در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم زائوربک سیداکوف دارنده مدال طلای المپیک توکیو و ۲ طلای جهان از روسیه و عضو تیم پتروپالایش تاکستان در لیگ برتر کشتی آزاد، مقابل علی سوادکوهی ناباورانه با نتیجه ۲ بر ۲ شکست خورد تا کار دو تیم به تساوی ۵ بر ۵ بکشد، اما در نهایت در امتیاز شماری تیم تاکستان به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از تیم بانک شهر مقابل علیرضا کریمی دارنده یک نقره و ۲ برنز جهان در یک مبارزه دیدنی که با تشویق شدید هر ۲ کشتی گیر همراه بود، با نتیجه ۷ بر ۴ به برتری رسید. در دقایق پایانی این مبارزه تعدادی از طرفداران کریمی با شعار علیه داور، تعدادی بطری آب به وسط تشک پرتاب کردند.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، محمد جواد ابراهیمی دارنده ۲ مدال طلای آسیا که به تازگی تمرینات کشتی را پس از انجام عمل جراحی آغاز کرده مقابل امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای امید‌های جهان از تیم تاکستان با نتیجه ۷ بر ۳ شکست خورد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا دارنده مدال طلای امید‌های جهان با نتیجه ۲ بر یک مقابل محمدحسین محمدیان دارنده مدال برنز جهان از تیم بانک شهر شکست خورد.

در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک از تیم تاکستان به سختی و با نتیجه ۲ بر یک مقابل امین طاهری به پیروزی رسید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: