کد خبر: ۵۸۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
وزیر بهداشت گفت: ابتلای یک شهروند اهوازی به آبله میمونی مشخص شد.

آوای نشاط ـ  بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت و درمان پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در رابطه با اقدامات وزارت بهداشت در حوزه آبله میمون در کشور، اظهار داشت: ما نگرانی‌هایی در این زمینه داشتیم و برای همین از افرادی که از نقاط آلوده به کشور وارد می‌شدند نمونه‌برداری می‌کردیم و تا به دیروز مورد مثبتی نداشتیم. دیروز یک خانم مثبت شد که از اهواز بود و همسرش به تازگی از کانادا بازگشته بود، مشغول رصد کردن این مورد هستیم.

وی عنوان کرد: پایگاه‌های مرزی خود را هم تقویت کرده‌ایم چون متاسفانه در منطقه‌ای قرار گرفته‌ایم که در اطرافش شیوع بیماری‌ها نسبتاً زیاد است. ما رصد و کنترل خود را اعمال می‌کنیم و اگر موردی بود با آن مقابله خواهیم کرد.

وزیر بهداشت و درمان در رابطه با احتمال پاندمی آبله میمون تصریح کرد: آبله میمون در هیچ جای دنیا به صورت پاندمی در نیامده است و مانند کرونا نگران کننده نیست، اما افرادی که بیماری مستعد کننده دارند باید در این زمینه مراقبت بیشتری به عمل آورند.

وی با اشاره به وضعیت کنترل کرونا در کشور اظهار کرد: ما عمدتاً مردم را تشویق کردیم که امسال حتماً یک بار دوز یادآور را تزریق کنند. وارد فصل سرما می‌شویم و به دلیل اینکه تهویه و فضا کمتر است توصیه می‌کنیم مردم یک بار دوز یادآور را تزریق کنند مخصوصاً آنها که بیماری زمینه‌ای دارند.

وزیر بهداشت همچنین اعلام کرد: ما برای تشویق پزشکان متخصص جهت مراجعت به مناطق محروم بسته‌های تشویقی در رابطه با دریافت کارانه‌ها در نظر گرفتیم و در زمینه جوانی جمعیت هم تصویب شد خانم‌های باردار از ابتدای بارداری تا دوران شیردهی - یعنی دو سال بعد تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. بچه‌های آنها نیز تا پنج سال پس از تولد می‌توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

وی اضافه کرد: در حوزه درمان ناباروری، قرار شد در مراکز دولتی تا ۹۰ درصد و مراکز خصوصی ۷۰ درصد هزینه‌های درمانی و تعرفه دولتی به مردم پرداخت شود.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: