کد خبر: ۵۸۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۸
تیم ملی والیبال ایران که با ترکیبی جدید در لیگ ملت های سال ۲۰۲۲ شرکت کرده است هر چند نوسان زیادی در سه هفته این مسابقات داشته اما در دو هفته موفق به شکست دادن صدرنشین شده است.

آوای نشاط ـ  شاگردان بهروز عطایی که ترکیبی از جوانان و چند باتجربه را شامل می‌شوند در شرایطی گام در فصل جدید لیگ ملت‌ها گذاشتند که پیش بینی می‌شد این تیم نتواند همانند دوره قبل ظاهر شود.

تغییراتی که در ترکیب این تیم صورت گرفته بود و برخی بازیکنان تأثیرگذار و ستاره‌های تیم به علت بالا رفتن سن از تیم ملی کنار گذاشته شده بودند، این نگرانی را ایجاد کرد که تیم ملی با کسب نتایجی ضعیف به کار خود پایان دهد.

هر چند شروع تیم ملی این ذهنیت و پیش بینی را تقویت کرد اما پیروزی برابر تیم‌های آمریکا و لهستان که صدرنشینان هفته لیگ ملت‌ها بودند معادلات را برای شاگردان بهروز عطایی تغییر داد.

تیم ملی ایران در شرایطی در هفته دوم برابر آمریکا به میدان رفت که این تیم صدرنشین بود اما ملی پوشان کشورمان موفق شدند با اقتدار حریف خود را شکست دهند. در شروع هفته سوم هم که به میزبانی لهستان در حال برگزاری است، تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود به مصاف میزبان رفت.

لهستان در شرایطی برابر شاگردان عطایی قرار گرفت که سالن بزرگ و تماشایی شهر گدانسک مملو از تماشاگران حامی این تیم بود اما ملی پوشان ایران هر چند ست اول را واگذار کردند اما در ادامه توانستند با نمایشی قابل تحسین صدرنشین مسابقات تا هفته سوم را شکست دهند تا این دومین صدرنشینی باشد که به دست جوانان ایران مغلوب می‌شود.

هر چند تیم ملی ایران برای صعود به جمع هشت تیم برتر لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ کار سختی دارد اما پیروزی برابر لهستان این امیدواری را ایجاد کرد که شاگردان عطایی به مرحله بعد صعود کنند. باید منتظر نتایج دیدارهای باقی مانده هفته سوم بود.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: