کد خبر: ۵۶۶۴۶
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
چهار ایالت جنوب آلمان از کنگره آمریکا تقاضا کرده‌اند که استقرار نظامیان آمریکایی در این کشور کماکان ادامه داشته باشد.

به گزارش آوای نشاط، چهار ایالت در جنوب آلمان از کنگره ایالات متحده درخواست کرده‌اند که نظامیان این کشور کماکان در خاک آلمان حضور داشته باشند.

به نوشته وبگاه «یورو آبزرور» این درخواست در پی وعده های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر کاهش 9500 نفری شمار نظامیان آمریکایی در آلمان به 25  هزار نفر صورت گرفته است. این نیروها در ایالتهای «بایرن»، «هسه»، «بادن-وورتمبرگ» و «راینلاند-پلاتینات» مستقر هستند. در نامه مقامات چهار ایالت جنوب آلمان به کنگره آمریکا از این نهاد تقاضا شده که حضور  نظامی ایالات متحده در آلمان و اروپا را در آینده تضمین کند.

تازه ترین داده‌های وزارت  دارایی آلمان نشان می‌دهد که این کشور در یک دهه برای استقرار نظامیان آمریکا در خاک خود یک میلیارد یورو هزینه کرده است. از این مبلغ حدود 649 میلیون یورو هزینه ساخت و سازهای لازم و 334 میلیون یورو هزینه دفاعی استقرار نیروهای آمریکا در آلمان بوده است.

این در حالی است که بر اساس برآوردهای وزارت دفاع آمریکا این هزینه تنها در سال 2020 بالغ بر 8.1 میلیارد دلار میشود و آلمان سال گذشته تنها 132.4 میلیون یورو از آنرا پرداخت کرد. اینک حدود 35 هزار نظامی آمریکا در آلمان مستقرند. این نظامیان در پایگاههای «اشتوتگارت»،«ویزبادن» و  «گرافنهور»  هستند که البته برخی آنها مرکز فرماندهی آمریکا در اروپا نیز محسوب میشوند.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار