کد خبر: ۵۶۶۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
وزیر نفت گفت: با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء درباره ساخت فاز مجازی ۴ پالایشگاه ستاره خلیج فارس مذاکراتی داشته‌ایم. در این راستا در حال بررسی سازوکار تخصیص خوراک به آنها هستیم.

 به گزارش آوای نشاط، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه مراسم امضای قراردادهای تکمیل توسعه میدان آزادگان جنوبی و احداث واحد فرآورش مرکزی بین شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت پتروپارس در جمع خبرنگاران  با اشاره به اولویت وزارت نفت به توسعه میادین مشترک گفت: اولویت ما همواره میادین مشترک غرب کارون در حوزه نفت و پارس جنوبی در حوزه گاز بوده است.

* دولت مخالف اختصاص قیر رایگان است

وی در ادامه توضیح داد: دولت به دلایل مختلف مخالف طرحی است که اخیراً درباره الزام دولت به تخصیص قیر رایگان در مجلس مطرح شده است. دلیل ما برای مخالفت با عرضه قیر رایگان تنها مساله مالی نیست.

زنگنه همچنین اظهار داشت: قرارداد توسعه میدان مشترک گازی فرزاد B به زودی با شرکتی ایرانی امضا می‌شود. الان هیچ کشوری حاضر به امضای قرارداد با ما نیست و ما از ظرفیت شرکت‌های ایرانی برای توسعه میادین نفتی و گازی خود استفاده می‌کنیم.

وزیر نفت درباره توافق 25 ساله ایران و چین ناظر به صنعت نفت کشور گفت: در توافق بلندمدت با چین در حوزه نفت، بحث همکاری در توسعه صنعت نفت در بخش بالادست و پایین‌دست است و با هر کشور دیگری جز اسراییل هم در این حوزه‌ها حاضر به همکاری هستیم. حتی خود آمریکا هم می‌توانست در کشور ایران سرمایه‌گذاری کند که این فرصت را از دست داد و از این کار محروم شد.

وی تاکید کرد: افزایش قیمت گازوییل قطعا تکذیب می‌شود. درباره طرح سهمیه خانواری بنزین باید دولت نظر خود را اعلام کند و هر چه مجلس ابلاغ کند ما اطاعت می‌کنیم.

* مذاکره با قرارگاه خاتم‌الانبیا درباره فاز چهارم ستاره خلیج فارس

زنگنه با اشاره به اقدامات وزارت نفت در سال جهش تولید گفت: امسال ۲۵ میلیون تن به ظرفیت محصولات پتروشیمی کشور افزوده می‌شود و ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس هم افزایش خواهد داشت این در حالی است که در صادرات وضع خوبی داریم که به جزئیات آن به دلیل سوءاستفاده خارجی اشاره نمی‌کنم.

وزیر نفت در پایان خاطرنشان کرد: با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا درباره ساخت فاز مجازی ۴ پالایشگاه ستاره خلیج فارس مذاکراتی داشته‌ایم. در این راستا سازوکار تخصیص خوراک به آنها مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار