کد خبر: ۵۵۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
منابع آگاه در اوپک و منابع صنعتی می گویند آنگولا در برابر فشار اوپک برای کاهش تولید و تعهد کامل به توافق کاهش تولید مقاومت می کند.

به گزارش آوای نشاط به نقل رویترز، منابع آگاه در اوپک و منابع صنعتی می گویند آنگولا در برابر فشار اوپک برای کاهش تولید و تعهد کامل به توافق کاهش تولید مقاومت می کند.

کشورهای عضو اوپک و هم پیمانانش نظیر روسیه موسوم به اوپک پلاس، از ماه می، پس از اینکه شیوع کرونا یک سوم تقاضا در جهان را نابود کرد، تولید نفت خود را با رقم بی سابقه 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دادند.

پس از ماه جولای، این کاهش تولید تا ماه دسامبر 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد.

عربستان تلاش کرده است تا کشورهایی که از این تلاش جامانده اند مانند عراق، قزاقستان، نیجریه و آنگولا را برای بهبود در میزان پایبندی شان به توافق کاهش و جبران در بازه جولای تا سپتامبر برای تولید بیش از سهمیه در ماه می، تحت فشار قرار دهد.

یک منبع اوپکی گفت: «آنگولا می گوید برای تولید بیشتری که انجام داده، مانند باقی کشورها، در بازه جولای تا سپتامبر جبران نخواهد کرد اما در بازه اکتبر تا دسامبر این کار را انجام خواهد داد.»

وی افزود: «ما هنوز تلاش می کنیم آنها را متقاعد کنیم.»

یک منبع آگاه دیگر گفت نیجریه و الجزایر اکنون به آنگولا رفته اند تا آنها را برای عملی کردن این توافق متقاعد کنند.

این منبع آگاه گفت: «تمامی گروه اوپک پلاس بر آنگولا فشار می آورند.»

بر اساس آمار اوپک، آنگولا در ماه می، روزانه 1.28 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده که 100 هزار بشکه بیش از هدف تعیین شده برای این کشور است.

بر اساس بررسی رویترز، این کشور در ماه ژوئن، تولید خود را به 1.24 میلیون بشکه در روز کاهش داده که 60 هزار بشکه در روز کمتر از هدف تعیین شده است.

یک منبع آگاه به طرح های نفتی آنگولا گفت: «آنگولا می گویند علی رغم اینکه این کاهش تولید مشکلاتی برای قراردادهای بلندمدت این کشور به وجود آورده است، اما به سرعت تولید خود را کاهش داده است.»

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها