کد خبر: ۵۳۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴
نیروهای سوری به هنگام پاکسازی جنوب این کشور، مقدار زیادی حشیش، مهمات، موشک و اسلحه‌های ساخت آمریکا در محل حضور تروریست‌ها کشف کردند.

به گزارش آوای نشاط، به نقل ازخبرگزاری رسمی کشور سوریه «سانا»،‌ امروز (دوشنبه)، از کشف مقداری زیادی مهمات، موشک و اسلحه ساخت آمریکا در جنوب سوریه خبر داد.

طبق این گزارش، عوامل پاکسازی در سوریه حین پاکسازی مخفیگاه‌ها و تونل‌های تروریست‌ها در جنوب این کشور به موشک‌های ضد زره، مقدار زیادی راکت، مسلسل‌های ساخت آمریکا، بیش از نیم میلیون فشنگ با کالیبرهای متفاوت و همچنین صدها کیلوگرم حشیش دست پیدا کردند.

یکی از عوامل پاکساز در گفت‌و‌گو با سانا در این باره گزارش داد که در بین اشیای کشف شده، مسلسل‌های «۲۳ میلیمتری»، ضدهوایی، انواع مختلفی از‌ تفنگ‌های خودکار «ام ۱۶» ساخت‌ آمریکا، دوربین‌های دید در شب، موشک‌های «ب.ن ۲۹»، موشک‌های ضد زره و ضد تانک «فاگوت»،‌ راکت‌های «آر.پی.جی» و صدها کیلوگرم حشیش وجود داشته است.

این منبع همچنین گزارش داد که در بین اشیای کشف شده، بیش از نیم میلیون فشنگ مسلسل و تفنگ‌های جنگی به اضافه مین‌های ضد زره کشف شده است.

منبع یادشده خاطر نشان کرد که تسلیحات یادشده از بازار سیاه تهیه شده و از طریق چند اتاق عملیات اطلاعاتی وابسته به برخی کشورها به سوریه قاچاق شده است. وی همچنین گفت که مقدار زیاد مهمات و اسلحه به وضوح نشان می‌دهد که تروریست‌‌ها از سوی برخی کشورهای حامی تروریست‌ها حمایت می‌شده‌اند.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار