کد خبر: ۵۳۱۹۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
یک نماینده پارلمان عراق از جمع‌آوری امضای بیش از ۱۳۰ نماینده برای درخواست برکناری «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان خبر داد.

به گزارش آوای نشاط، «جواد الموسوی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف سائرون گفت که درخواست‌هایی برای برکناری الحلبوسی از ریاست پارلمان پس از پایان تعطیلات عید سعید فطر وجود دارد.

الموسوی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد که ائتلاف سائرون بشدت به عملکرد الحلبوسی به خصوص در رابطه با بحران شیوع ویروس کرونا معترض است.

وی افزود که حد نصاب رأی نمایندگان برای برکناری الحلبوسی ۱۱۵ رأی موافق است اما تا کنون امضای بیش از ۱۳۰ نماینده برای درخواست برکناری الحلبوسی، جمع‌آوری شده است.

الموسوی همچنین تصریح کرد که درخواست‌هایی برای برکناری الحلبوسی از سمت خود پس از پایان تعطیلات عید فطر وجود دارد.

او اظهار داشت که الحلبوسی از انجام وظایف خود در زمینه‌های بهداشتی و اقتصادی طی چند ماه گذشته شانه خالی کرده است.

این نماینده پارلمان عراق همچنین گفت که شماری از اعضای پارلمان نیز تمایل دارند طومار درخواست برکناری الحلبوسی را امضا کنند.

محمد الحلبوسی سیاستمدار سنی و  رئیس کنونی پارلمان عراق است که با ۳۸ سال سن جوانترین رئیس پارلمان عراق در تاریخ این کشور است(از سپتامبر ۲۰۱۸ تاکنون).

برخی اعضای پارلمان عراق دلیل شکست «محمد توفیق علاوی» نامزد پیشین نخست وزیری عراق را تبانی رئیس پارلمان عراق با گروه‌های سیاسی می‌دانستند؛ ارتباط‌های مخفیانه گهگاه الحلبوسی با آمریکایی‌ها و حتی در زمانی که وی استاندار الانبار بوده نیز از چشم سیاستمداران عراقی پنهان نبوده است.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها