کد خبر: ۴۸۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
جعفرزاده ایمن آبادی:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در رابطه با رد شدن لایحه بودجه شبهات زیادی مطرح شد. اول اینکه نمایندگان از کرونا ترسیدند. دوم اینکه نمایندگان پاسخ رأی ندادن مردم را دادند.

به گزارش آوای نشاط، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و رئیس فراکسیون مستقلان گفته است: «در رابطه با رد شدن لایحه بودجه شبهات زیادی مطرح شد. اول اینکه نمایندگان از کرونا ترسیدند. دوم اینکه نمایندگان پاسخ رأی ندادن مردم را دادند».

بخش های مهم اظهارات جعفرزاده در گفتگوی با خبرگزاری برنا را در ادامه خواهید خواند:

*تصمیم مجلس مبنی بر رد کلیات بودجه اشتباه بود. در جلسه پنجم اسفندماه مجلس، گزارش تلفیق بودجه رَد شد، ارسال آن به دولت یعنی چه؟ پزشکیان خوب نتوانست جلسه دیروز را مدیریت کند و تصمیم اشتباه گرفت. این تصمیم اشتباه را نیز رئیس مجلس با یک ظرافتی اصلاح کرد، پس از تصمیم مجلس، دولت می‌توانست اعتراض کند بگوید شما لایحه من را به رأی بگذارید نه گزارش تلفیق را.

*طبق قانون اساسی مجلس مجاز و مختار است که تغییراتی را در لایحه انجام بدهد. در شرایط تحریم، سیل، زلزله، بحران، کرونا به رئیس دولت می‌گوییم علی‌الحساب برای خودت کار کن. این چه شیوه کشورداری است؟ افزایش حقوق کارمندان کجاست؟ دولت مجاز نیست افزایش دهد، همسان سازی بازنشستگان کجاست؟ دولت مجاز نیست همسان سازی کند. هدفمند کردن یارانه ها، دولت مجاز نیست. پس به عبارتی تورم خود به خود افزایش پیدا می‌کند اما ما به دولت می گوییم هیچ کدام از اینها را حق نداری انجام بدهی. گزارش تلفیق بودجه را باید به خود تلفیق برگردانیم و بگوییم با همه زحماتی که شما کشیدید، هنوز نظر نمایندگان اعمال نشده است.


*در رابطه با رد شدن لایحه بودجه شبهات زیادی مطرح شد. اول اینکه نمایندگان از کرونا ترسیدند. دوم اینکه نمایندگان پاسخ رأی ندادن مردم را دادند. البته این ها را تایید نمی کنم. شبهه دیگر این بود که نمایندگان می خواهند مجلس بعدی را دچار مشکل کنند زیرا آنها تازه واردند و قوانین این کار را نمی‌دانند. منافع ملی نباید درگیر مسائل سیاسی شود. از شورای نگهبان ناراحتیم، اما باید ناراحتی ها را کنار بگذاریم. مردم مشکل دارند باید بودجه را سریع در شبانه روز، با کرونا و بی‌کرونا بررسی کنیم.

*خوبی‌های لاریجانی اینهاست. در تاریخ به نبود امثال لاریجانی در مجلس افسوس می‌خوریم. لاریجانی تصمیم اشتباه را تصحیح کرد و گرنه در کشور یک بحران، ایجاد می‌کرد.

انتهای پیام/

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار