کد خبر: ۴۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
نظامیان صهیونیست ده‌ها نفر از شهروندان فلسطینی شرکت کننده در تظاهرات علیه معامله قرن آمریکا در کرانه باختری را مجروح کردند.

به گزارش آوای نشاط، ده‌ها نفر از شهروندان فلسطینی روز جمعه در حمله نظامیان رژیم اشغالگر در کرانه باختری به ضرب گلوله‌های مشقی و گاز اشک آور مجروح شدند.

پایگاه خبری فلسطین الیوم به نقل از منابع پزشکی گزارش داد: ده‌ها جوان فلسطینی با پرتاب گاز اشک‌آور نظامیان صهیونیست به سمت تظاهرات‌کنندگان در ورودی دو شهر رام الله و البیره در مرکز کرانه باختری مجروح شدند.

بر اساس این گزارش درگیری میان صدها جوان فلسطینی و نیروهای رژیم اشغالگر در مناطق مختلف کرانه باختری در راستای خشم ملت فلسطین از طرح فاجعه آمیز آمریکایی معامله قرن صورت گرفت که به دنبال نابودی مسئله فلسطین است.

شهرهای النبی صالح، عابود، بلعین و بدرس در غرب رام الله و کفر قدوم و قلقیلیه در جنوب و ورودی ارودگاه آوارگان در استان الخلیل هم شاهد درگیری‌های مشابه تظاهرات‌کنندگان فلسطینی با نظامیان صهیونیستی بود.

شهرهای مختلف فلسطین از هشتم بهمن ماه در پی رونمایی از  طرح معامله قرن از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، شاهد اعتراض‌های گسترده و درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینی‌هاست.

بر اساس طرح ترامپ، شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.  بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن به سرزمین‌های اشغالی موسوم به کشور آتی اسرائیل ملحق می‌شود. این طرح همچنین بر خلاف قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت خواستار چشم‌ پوشی آوارگان فلسطینی ساکن کشورهای عربی از حق بازگشت به سرزمین اجدادی خودشان است

به دنبال اعلام معامله قرن از سوی آمریکا بسیاری در سراسر جهان ضمن محکوم کردن آن، دولت واشنگتن و رژیم صهیونیستی را به پایبندی به حقوق و قطعنامه‌های بین المللی دعوت کردند.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: