کد خبر: ۴۳۵۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
معترضان الجزایری در حالیکه کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده، برای چهل و یکمین جمعه متوالی در پایتخت این کشور و چند شهر دیگر تظاهرات کردند.

به گزارش آوای نشاط، معترضان الجزائری روز جمعه (دیروز) در پایتخت این کشور و دیگر شهرهای آن تظاهرات کرده و مخالفت خود با برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری در روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) را اعلام کردند.

تظاهرات‌کنندگان با سر دادن شعارهایی خواستار مجازات فاسدان رژیم سابق و آزادی زندانیان سیاسی شدند.

دستگاه‌های امنیتی الجزائر نیز دستکم ۲۵ نفر از تظاهرات‌کنندگان را بازداشت کردند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، پیش از برگزاری تظاهرات، صدها نفر از معترضان در مرکز پایتخت این کشور تجمع کرده و شعار می‌دادند: «قسم می‌خوریم که هرگز انتخاباتی در کار نباشد» ، «اینجا کشور ماست و ما درباره آن تصمیم می‌گیریم.»

نیروهای امنیتی الجزائر نیز با تجهیزاتی اعم از خودروهای آب پاش در خیابان‌ها مستقر شده و معترضانی که به آن‌ها نزدیک می‌شدند، بازداشت می‌کردند.

تعدادی از معترضان نیز در نزدیکی مرکز پلیس پایتخت بازداشت شدند و نیروهای پلیس برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان به استفاده از گاز اشک‌آور روی آوردند.

از سوی دیگر پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه(دیروز) بازداشت غیرقانونی و بی‌هدف معترضان، ارعاب روزنامه‌نگاران، وکلا، دانشجویان، حقوقدانان و تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو را محکوم کرد.

دولت الجزائر در واکنش به بیانیه پارلمان اروپا، آن را دخالت آشکار در امور داخلی و اهانت به نهادهای این کشور خواند.

الجزائر از ۲۲ فوریه (۳ اسفند ۱۳۹۷) شاهد حرکت‌های اعتراضی مردمی علیه رژیم این کشور است و پس از استعفای «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهور سابق در تاریخ ۴ آوریل(۱۵ فروردین) اعتراضات مردم با هدف براندازی نظامی سیاسی این کشور که از زمان استقلال و رهایی از استعمار فرانسه در سال ۱۹۶۲ در آن حاکم است، ادامه دارد.

معترضان بر مخالفت با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری با وجود حضور عناصر بوتفلیقه در رأس قدرت تأکید دارند.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار