کد خبر: ۴۲۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
نیروگاه برق آبی ١٥٠ مگاواتی سردشت با سرمایه ٣٩٠ میلیارد تومان امروز با حضور وزیر نیرو و رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش آوای نشاط، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران - در این مراسم با بیان این‌که پروژه نیروگاه آبی سردشت در فاصله ٤.٥ کیلومتر از محور سد مخزنی سردشت قرار دارد، اظهار کرد: تولید انرژی این نیروگاه متوسط سالیانه ٤٢٠کیلووات ساعت است. آب مورد نیاز جهت چرخش توربین‌های نیروگاه از مخزن ٣٨٧میلیون مترمکعبی سد و با آورد سالیانه ١.٦میلیارد مترمکعب توسط یک رشته تونل آبرسان به طول ٤.٥کیلومتر تامین می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که هزینه اجرای نیروگاه ٣٩٢میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: این میزان تماما از محل منابع داخلی وزارت نیرو و اوراق مشارکت تامین شده است. کوتاه بودن فاصله تا مرز کشور همسایه، ظرفیت مناسبی برای صادرات انرژی از طریق پست نیروگاه فراهم کرده است.
به گفته مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران هر سه واحد نیروگاه از تیر تا مهرماه سال جاری به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.

فرصت توسعه گردشگری در حاشیه سد سردشت

مرادی در ادامه با اشاره به ساحل دریاچه ٢٦کیلومتری سد سردشت، عنوان کرد: این طبیعت فرصتی براب مجموعه وزارت نیرو ایجاد کرده تا علاوه بر توسعه صنعتی به توسعه گردشگری آبی بپردازیم.
وی ادامه داد: به همین منظور مجموعه ای از امکانات تفریحی را ذیل تفاهم نامه وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی  طراحی و امکان سنجی کرده ایم تا جاذبه های موجود گردشگری این شهر را گسترش دهیم.

انتهای پیام/

 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها