کد خبر: ۴۱۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
پیاده‌روی جاماندگان اربعین به روال سال های گذشته از مبادی و مسیرهای تعیین شده به مقصد حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) از صبح امروز شنبه در تهران برگزار شد.

به گزارش آوای نشاط، پیاده‌روی جاماندگان اربعین به روال سال های گذشته از مبادی و مسیرهای تعیین شده به مقصد حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) از صبح امروز شنبه در تهران برگزار شد.

عاشقان اباعبداالله الحسین(ع)  که از حضور در راهپیمایی نجف تا کربلا جا مانده اند امروز صبح به نیابت از زیارت مرقد مطهر امام حسین(ع) و به قصد رجاء از میدانهای پنجگانه تهران پیاده‌روی خود را به سوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) آغاز کردند.

 

مسیرهای پنج گانه پیاده روی به این شرح اعلام شده است:

مسیر شماره یک : میدان امام حسین(ع)، خیابان ۱۷ شهریور، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

مسیر شماره دو: میدان جمهوری، نواب، میدان۹ دی، میدان بهمن، خیابان بعثت، شهید رجایی، بزرگراه شهید کریمی، چهارراه چشمه علی، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

مسیر شماره سه: حرم مطهر امام زاده حسن (ع)، خیابان امین الملک، خیابان قزوین، خیابان شیخ محمدی، میدان۹ دی، میدان بهمن، بزرگراه بعثت، خیابان شهید رجایی، بزرگراه شهید کریمی، چهارراه چشمه علی، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

مسیر شماره چهار: باقر شهر، خیابان رجائی، روی پل شهید آوینی، خیابان سلمان فارسی، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

مسیر شماره پنج: جاده ورامین، میدان معلم، سه راه ورامین، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

 

خدمات شهرداری تهران در پیاده روی جاماندگان اربعین

به گفته مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری، شهرداری تهران ۴۵۰ نیرو با لباس کار مناسب و کامل، اتیکت و تجهیزات انفرادی برای خدمت رسانی به عزاداران در مسیر این پیاده روی در نظر گرفته است.

همچنین ۲۰۵ خودرو در این مسیر به شهروندان تهرانی خدمات رسانی می کنند، البته این آمار به غیر از امکانات مناطق درگیر با مسیر راهپیمایی شامل مناطق ۷ – ۱۲- ۱۳-۱۴-۱۵ -۱۶ و ۲۰ است.

جانمایی و استقرار مخازن ویژه پسماند خشک در معابر پیرامون اماکن مذهبی و مسیر حرکت هیئت های عزاداری، توزیع کیسه پلاستیکی ویژه پسماند و مخزن در بین اماکن برگزاری مراسم (تکایا، مساجد و حسینیه هیئت های عزداری و ایستگاه های صلواتی و توزیع نذورات) از جمله اقدامات انجام شده است.

وی با اشاره به جمع آوری پسماند خشک و تر، نظافت و رفت و روب در مسیر حرکت هیات و محل های برگزاری مراسم از طریق کارگران مستقر و یا گشت زنی خودروی وانت به همراه کارگر عنوان کرد: نظافت و رفت و روب کلی منطقه (جمع آوری پسماندهای خانگی و تجاری و تخلیه مخازن در کلیه منطقه) با مد نظر قرار دادن برنامه هیئت های عزاداری  با کمترین تداخل زمانی با حرکت هیئت های عزاداری انجام می شود.

همچنین مدارس و ادارات در طول مسیر راهپیمایی برای استفاده از سرویس بهداشتی توسط هیئت های عزاداری قابل استفاده است.

در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت های خیرین استفاده شده است.

در آستانه مراسم بزرگ پیاده‌روی جاماندگان اربعین بامداد روز پنجشنبه حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در قبله تهران با حضور شمار زیادی از دل‌سوختگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) غبارروبی و عطرافشانی شده است.

گزارش لحظه به لحظه از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران/ همرهان رفتند و من از کاروان جا مانده‌ام

طنین لبیک یا حسین در مسیر پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی

با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید حرکت بسیاری به سمت حرم عبدالعظیم حسنی (ع) آغاز شد و  بسیاری از عاشقان سید الشهدا (ع) برای ابراز ارادت به این مسیر آمدند.

سلام بر حسین (ع)، فرزندان و اصحاب ایشان، آغازگر پیاده روی جاماندگان اربعین  حسینی است و بغض ها هنگام سلام بر امام حسین (ع) می ترکد چراکه همه حاضران در میدان امام حسین (ع) دوست داشتند این سلام را فرسنگ ها آن طرف تر مقابل گنبد طلایی دو فرزند شهید امیر المومنین (ع) می دادند.

راهپیمایان جامانده با لبیک یاحسین حرکت می‌کنند تا این مراسم هرچه باشکوه‌تر برگزار شود.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/7/27/10742309_925.jpg

آمادگی موکب ها برای پذیرایی از جاماندگان اربعین

موکب ها چند روزی است در تدارک پذیرایی از زائران سید الکریم عبدالعظیم حسنی هستند. خیلی از موکب داران از دیشب نخوابیدند که امروز به خوبی از راهپیمایان جامانده پذیرایی کنند.

لحظه به لحظه بر جمعیت عاشقان راه حسین اضافه می‌شود. جاماندگان با دلی سرشار از محبت به اهل بیت (ع) در راهی قدم گذاشته اند که منتهایش به دریای با عظمت زائران کربلای معلی در اربعین حسینی می‌رسد.

همه آمده اند برای عرض ارادت به پیشگاه سالار شهیدان؛ دهه هشتادی‌ها هم به تبعیت از نوکران حسینی در پیاده روی اربعین، کفش جاماندگان را با عشق واکس می‌زنند.

گزارش لحظه به لحظه از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران + فیلم و عکس

پرچم‌های یا صاحب الزمان (عج) در دست جاماندگان

در خیابان هفده شهریور تهران، موکب‌های معنوی هم برپاست؛ پرچم‌های یا صاحب الزمان (عج) به دست جاماندگان می‌دهند که یاد امام زمانشان را زنده نگه دارند.
 

خبر در حال تکمیل...

منبع: دانا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها