کد خبر: ۳۹۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در پیامی در توئیتر نوشت که مواضع وی علیه ونزوئلا و به خصوص کوبا بسیار قوی‌تر از مشاور امنیت ملی اخراج شده بود.

به گزارش آوای نشاط، ترامپ در پیامی در توئیتر به اخراج مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید و احتمال تغییر سیاست‌های آمریکا در قبال ونزوئلا اشاره کرد.

وی نوشت که موضع واشنگتن در قبال کوبا و ونزوئلا ضرورتا نرمتر از مشاور سابق امنیت ملی نخواهد بود.

ترامپ در این توئیت نوشت:«در واقع دیدگاه من درباره ونزوئلا و به خصوص کوبا سرسختانه‌تر از آن چیزی است که جان بولتون داشته است. وی من را به عقب می‌کشید.»

این در حالی است که برخی منابع نوشته‌اند که ترامپ به شدت از تلاش‌های بولتون برای کشاندن آمریکا به جنگ با ونزوئلا خشمگین بوده است.

بولتون یکی از مخالفان سرسخت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور منتخب ونزوئلا بوده و فعالانه از مردم این کشور می‌خواست با استفاده از خشونت وی را سرنگون کنند. وی همچنین از حامیان «خوان گوایدو» رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا بود.

از سوی دیگر بولتون به صورت فعال از تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کشورهای مختلف حمایت می‌کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا سرانجام روز سه‌شنبه اعلام کرد از جان بولتون خواسته از سمتش استعفا کند. 

ترامپ در توئیتر نوشت: «شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او نیاز نیست. من و همین‌طور برخی از افراد دیگر در دولت با بعضی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که او صبح امروز این کار را کرد. از جان بابت خدماتش بسیار متشکرم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.»

انتهای پیام/
 
 
منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار