کد خبر: ۳۷۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
فاینشنال تایمز:
یک شرکت امنیتی می گوید باگ یا به عبارتی دقیق تر نقص امنیتی خطرناکی در واتس اپ را کشف کرده است که به هکرها امکان می دهد پیام های کاربران را تغییر دهند.

به گزارش آوای نشاط، نقص امنیتی جدید در سیستم واتس اپ به این معنی است که هکرها می توانند به معنای واقعی کلمه "کلمات را در دهان فرد دیگری بگذارند".

یک شرکت امنیتی تعدادی  نقص در واتس اپ پیدا کرده است که می تواند به هکرها اجازه دهد با تغییر هویت فرستنده یا تغییر متن آنها ، پیام ها را رهگیری و دستکاری کنند.شرکت امنیتی "Check Point Research" در بیانیه ای نوشت: این نقص به مهاجمان امکان می دهد که "اطلاعات غلط و اطلاعاتی را که از منابع قابل اعتماد به دست می آیند دستکاری و جعل کنند."

تا این لحظه فیس بوک به عنوان شرکت مادر واتس اپ نسبت به این اتهام واکنشی نشان نداده است. اما کشفیات این شرکت امنیتی نیز در نوع خود بسیار جنجالی محسوب می شوند. درواقع این  شرکت امنیت سایبری نقصی را در واتس اپ کشف کرده است که به هکرها امکان می دهد پیام ها را رهگیری و دستکاری و هویت پیام دهنده یا متن پیامها را تغییر دهند.

بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر هکرها بخواهند پیام شما را تغییر دهند ، پیام خروجی را از واتس اپ ضبط می کنند ، داده ها را رمزگشایی می کنند و در نهایت آن را به هر آنچه می خواهند بگویند تغییر می دهند و بعد دوباره آن را رمزگذاری می کنند.

برنامه پیام رسانی فیس بوک دارای بیش از 1.5 میلیارد کاربر است و در 180 کشور در سراسر جهان استفاده می شود و به طور میانگین کاربران 23 بار در روز این برنامه را بررسی می کنند، بنابراین ، احتمال کلاهبرداری آنلاین ، شایعه سازی یا ارسال اخبار جعلی در این برنامه بسیار زیاد است.

در حالت اول ممکن است هکرها یک پیام را از شخصی به شکل جعلی فوروارد کنند و در حالت دوم حتی متن پاسخ کاربران را نیز تغییر دهند. اود وانونو ، رئیس تحقیقات آسیب پذیری محصولات در Check Point Research ، به فاینشنال تایمز گفت: "ما فکر می کنیم این وظیفه ما برای آگاهی بخشی است و شرکت های توسعه دهنده شبکه های اجتماعی باید فکری برای شرایط داشته باشند."

انتهای پیام/

 

منبع: انتخاب
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار