کد خبر: ۳۶۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۹
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۹ مرداد در بیانیه ای اعلام کرد، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، را مورد تحریم قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۹ مرداد در بیانیه ای اعلام کرد، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، را مورد تحریم قرار داده است.

به گزارش آوای نشاط، در همین حال، یک مقام ارشد دولت آمریکا در این زمینه به رویترز گفته است، ایالات متحده محمد جواد ظریف را به عنوان فردی اصلی در مذاکرات احتمالی هسته‌ای نمی دانیم و تمایل داریم با کسی در تماس باشیم که نقشی تعیین کننده در تصمیم گیری‌ها دارد.

وی اضافه کرده است: ما شرایط خاص برای سفر ظریف را مورد به مورد بررسی می‌کنیم، از جمله سفرهایش یه سازمان ملل، و معاهدات سازمان ملل را در این زمینه دنبال می‌کنیم.

ظریف: این تحریم بر من و خانواده ام اثری ندارد

ظریف در واکنش به اقدام امریکا، طی توییتی نوشت: دلیل امریکا برای تحریم کردن من این است که بنده «سخنگوی اصلی ایران در سراسر جهان» هستم. ایا این واقعیت انقدر برای آنها دردناک است؟

وی افزود: این تحریم نه بر من و نه بر خانواده من اثر دارد، چراکه من هیچ دارایی و منافعی در خارج از کشور ندارم. ممنون از اینکه به من به عنوان تهدیدی بزرگ در قبال برنامه تان نگاه می کنید.

مضحک ترین تصمیم ترامپ

ریچارد نفیو، معمار تحریم ها علیه ایران در دوره اوباما طی توییتی نوشت: تحریم ظریف مضحک ترین تصمیمی است که دولت ترامپ گرفته است. این اقدام بر دیپلماسی ظریف تاثیری نخواهد گذاشت و تاثیر زیادی از لحاظ ایجاد دردسر برای او یا توقیف اموال نخواهد داشت. این اقدام فقط سایر سران جهان را عصبانی می کند

انتهای پیام/
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار