کد خبر: ۳۵۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
توضیحات بیگدلی درباره جلسه شب گذشته خود با شریعتمداری:
  عضو کمیسیون اجتماعی در پاسخ به سوال درباره جلسه شب گذشته با شریعتمداری و شایعه هایی درباره تبانی با شخص وزیر هم گفت: شب گذشته جلسه ای برگزار شد اما این جلسه طبق روال همیشگی جلساتی بوده است که قبل از طرح سوال با وزرا برگزار می شود.

به گزارش آوای نشاط، احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده و عضو کمیسیون اجتماعی؛ در خصوص سوال خود از شریعتمداری وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: سوال ما از وزیر درباره نادیده گرفته شدن تبصره یک از ماده 17 قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی و دلیل انتصاب مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی است.

وی با اشاره به اینکه همه انتصاب‌ها باید ذیل این شرایط باشند تصریح کرد: برای هر انتصاب شرایطی ذکر شده است که متأسفانه میعاد صالحی مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی شرایط لازم را ندارد و ما هم به دنبال اجرای قانون هستیم.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: استعلاماتی در خصوص این انتصاب از دستگاه های نظارتی گرفته شده است که جواب برخی از آنها آمده است؛ دیوان محاسبات کشور این انتصاب را غیر قانونی دانسته است و سازمان بازرسی کل کشور هم  به صورت شفاهی غیر قانونی بودن این انتصاب را اعلام کرده است.

بیگدلی با بیان اینکه منتظر جواب کتبی سازمان بازرسی کل کشور و همچنین سازمان اداری و استخدامی کشور هستیم عنوان کرد: برای طرح این سوال نیازمند سند و جواب این سه سازمان بوده و نمی‌توانیم بدون جواب و سند و مدرک سوال را مطرح کنیم که اگر تا فردا این جواب ها به دست مجلس برسد سوال از شریعتمداری بعد از ظهر در صحن علنی مجلس پرسیده می شود.

وی با تأکید بر لزوم وجود مستندات قانونی برای این سوال عنوان کرد: اکثر نمایندگان نسبت به این انتصاب معترض بوده ولی سوال از سمت بنده پرسیده می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی در پاسخ به سوال درباره جلسه شب گذشته با شریعتمداری و شایعه هایی درباره تبانی با شخص وزیر هم گفت: شب گذشته جلسه ای برگزار شد اما این جلسه طبق روال همیشگی جلساتی بوده است که قبل از طرح سوال با وزرا برگزار می شود؛ سوالات یک بار در کمیسیون مطرح شده و جلساتی از این قبیل هم برگزار می شود.

بیگدلی با بیان اینکه هنوز شریعتمداری به سوال پاسخ نداده که من قانع شوم تصریح کرد: صرف تشکیل جلسه با شریعتمداری ایرادی ندارد و سوال من از شخص وزیر به شکلی است که نمی توان بدون مستندات قانونی قانع شد و هیأت رئیسه پیشنهاد داده است که اگر استعلام های مورد نظر درباره این انتصاب تا فردا بعد از ظهر به دست من نرسد، سوال به هفته بعد موکول شود اما در صورت ارائه گزارش تخلف از نهادهای مربوطه، دیگر جایی برای قانع شدن از پاسخ شریعتمداری وجود نخواهد داشت.

وی با تأکید بر این نکته که قانع شدنی در کار نیست تصریح کرد: این اقدام کاملاً غیر قانونی بوده و من اگر بخواهم از یک پاسخ برای یک اقدام غیر قانونی قانع شوم، اساساً اصل موضوع زیر سوال می رود.

این نماینده مجلس تأکید کرد: چنین تفاهمی با وزیر کار از سوی من صورت نگرفته است که از پاسخ او قانع شوم؛ من منتظر استعلامات نهایی هستم و قانع شدن من تحت شرایط و ضوابط قانونی است که درباره مدیر عامل جدید صندوق بازنشستگی هم تنها در صورتی قانع می شویم که این فرد از سمت خود برکنار شود.

 

انتهای پیام/

 

منبع: دانا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار