کد خبر: ۳۵۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
برای اردوی تیرماه تیم ملی ۲۳ بازیکن در فهرست قرار دارند که چندان نام و نشانی ندارند، اما علت دعوت از این بازیکنان چیست؟

به گزارش آوای نشاط، همانطور که پیش از این هم اعلام شده بود، تیم ملی فوتبال کشورمان اردویی را در تیرماه برگزار خواهد کرد. اردویی کوتاه مدت برای بررسی بیشتر بازیکنان جوان و لیگ داخلی که کمتر فرصت دیده شدن به آنها رسیده است. از همین‌رو مارک ویلموتس 23 بازیکن را در فهرست جدید خود قرار داده که در میان آنها بازیکنانی به چشم می‌خوردند که شاید کمتر از آنها نامی به میان آمده است.

فهرست جدید تیم ملی با واکنش‌هایی روبه‌رو و باعث تعجب برخی‌ها شده است. با این حال علت دعوت از این بازیکنان از سوی مارک ویلموتس نگاهی به آینده است تا بتواند برای تیم ملی پشتوانه سازی کند. ویلموتس به دنبال تغییراتی در تیم ملی است و تعدادی از بازیکنان فعلی که پا به سن گذاشته‌اند باید کم کم از بازی‌های ملی خداحافظی کرده و جای خود را به بازیکنان جدیدی بدهند. از همین‌رو سرمربی تیم ملی به دنبال ارزیابی بازیکنان جوانی است که در لیگ‌های داخلی ایران خود را نشان داده‌اند تا در صورت جلب رضایت او، در آینده به تیم ملی اضافه شوند.

شاید حضور شهریار مغانلو و پیمان رنجبری به عنوان دو مهاجمی که در فهرست قرار دارند، بیشتر از همه تعجب برانگیز باشد که نکته جالب در دعوت از این بازیکنان، درخشش آنها در لیگ دسته اول است. مغانلو در ملوان و رنجبری در گل‌گهر سیرجان با 16 گل آقای گل‌های لیگ دسته اول شدند و از همین‌رو در فهرست قرار گرفتند.

ویلموتس در اردوی قبلی تیم ملی بازیکنان را با توجه به لیست جام جهانی و جام ملت‌ها انتخاب کرده بود و پس از اعلام فهرست اولیه، درخواست کرد تا علی علیپور به عنوان آقای گل دو فصل گذشته لیگ برتر در اردو حاضر شود. او پس از اردوی اول، بررسی‌های خود را در خصوص لیگ دسته اول نیز انجام داد و از همکارانش درخواست کرد که آقای گل‌های لیگ یک را به او معرفی کنند و به همین دلیل هم دو آقای گل لیگ دسته اول را به تیم ملی فرا خواند.

سرمربی بلژیکی تیم ملی معتقد است هر بازیکنی در هر سطحی که به موفقیت می‌رسد باید فرصت دیده شدن داشته باشد و به همین دلیل از دو مهاجم دسته اولی فصل گذشته دعوت به عمل آورده است. ضمن اینکه رنجبری این فصل با گل‌گهر در لیگ برتر حضور خواهد داشت و مغانلو نیز پس از پشت سر گذاشتن خدمت سربازی در ملوان، به پیکان بازگشته و این فصل بازیکن لیگ برتری محسوب می‌شود.

در میان بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی، به سابقه آنها نیز توجه شده و بیشتر این نفرات سابقه حضور در تیم‌های ملی پایه را داشته‌اند. ضمن اینکه ویلموتس در مدتی که در ایران بود فیلم بازی‌های را دیده و بر اساس آن برخی بازیکنان را دعوت کرده است.

با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی ویلموتس، باید منتظر تغییر نسل در تیم ملی باشیم، چراکه سرمربی تیم ملی قصد دارد تیمش با میانگین سنی پایین‌تری در جام جهانی 2022 قطر حضور پیدا کند. از همین‌رو با برپایی اردوهایی نظیر اردوی پیش‌رو با حضور بازیکنان عمدتاً کم نام و نشان، قرار است بازیکنان مستعد شناسایی شده تا پشتوانه سازی برای تیم ملی صورت بگیرد.

قرار است ویلموتس امشب به تهران بیاید تا تمرینات تیم ملی را زیر نظر بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
برچسب ها: ویلموتس ، تیم ملی ، نشاط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار