کد خبر: ۳۳۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
معاون اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه ۵ واحد تملک شده توسط بانک‌ها به دستور رئیس جمهور برگشت داده شد گفت: ۲۰ اولویت‌ اقتصادی سال ۹۸ ترسیم و به استانداران ابلاغ شد.

به گزارش آوای نشاط، بابک دین‌پرست شامگاه شنبه درجلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به عملکرد مسئولان استان مرکزی در حل مشکلات و موانع تولید اظهار داشت: تیم اقتصادی استان مرکزی بسیار خوب عمل کرده و عملکردی رضایت‌بخش داشته که تلاش ما این است که دغدغه تولید و سرمایه گذار را به حداقل برسانیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی اولویت کشور را موضوعات اقتصادی و در راس آنها مسئله تولید ترسیم فرمودند چراکه جنگ امروز ما جنگ اقتصادی است و باید برای پیروزی و نصرت در این جنگ در عرصه اقتصاد با جدیت و همت تلاش کنیم.

معاون اقتصادی وزیر کشور تصریح کرد: سال گذشته بالغ بر یک هزار و 534 فقره تسهیلات پرداخت شد که در مسیر رونق تولید بوده که امیدواریم در سال 98 با تلاش بیشتر بتوانیم بخش عمده مشکلات فراروی تولیدکنندگان کشور را برطرف کنیم.

وی عنوان کرد: نرخ بیکاری در کشور معادل 12 درصد است اما دراستان  مرکزی این رقم به 8.4 رسیده که براساس آمار موجود استان مرکزی پس از همدان و سمنان در رتبه سوم از نظر کم بودن رقم بیکاری قرار دارد این درحالی بود که در مدت مشابه سال قبل در سطح کشور آمار بیکاری معادل 11.9 بوده که نشان از افزایش جزئی دارد. 

دین‌پرست بیان کرد: 3 هزار واحد صنعتی در استان وجود دارد که فعالیت این صنایع و مراکز تولید بزرگ و مهم، استان مرکزی را از حیث صنعت در صدر استان‌های کشور و حائز اهمیت قرار داده است.

وی ادامه  داد: در سال گذشته  270 جلسه شورای گفت‌و‌گو برگزار شده و در این زمینه نیز عملکرد استان مرکزی مطلوب و قابل قبول بوده به طوری که استان در این زمینه رتبه پنجم را به خود اختصاص داده این درحالی است که استان دارای 81 واحد مشکل‌دار بوده است.

معاون اقتصادی وزیر کشور خاطرنشان کرد: اولویت‌های اقتصادی سال 98 کشور براساس تدابیر مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم و سخنرانی ابتدای سال در حرم مطهر رضوی در مشهد با تعریف 20 عنوان ترسیم و به استانداران ابلاغ شد.

دین‌پرست عنوان کرد: ارتقای تولید، تلاش برای بهبود وضعیت اقتصادی،  جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی از جمله این مصوبات و اولویت‌های اقتصادی دولت در سال 1398 به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: استان مرکزی از استان‌هایی بود که در سال گذشته عملکرد مطلوبی داشته که امیدواریم هرچه زودتر خبرگان بانکی توسط استاندار معرفی شوند و  این افراد کمک کننده کارگروه تسهیل باشند.

معاون اقتصادی وزیر کشور اضافه کرد: 5 واحد تملک شده توسط بانک‌ها به دستور رئیس جمهور برگشت شده این درحالی است که 2 هزار و 22 واحد تملک شده در کشور و 59 واحد تملک شده در استان مرکزی وجود دارد و تعدادی تاکنون به عرصه تولید برگشته اند.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار