کد خبر: ۳۱۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
عربستان سعودی به طور رسمی از شورای انتقالی نظامی در سودان حمایت کرد.

به گزارش آوای نشاط، عربستان بر حمایت خود از اقدام های شورای انتقالی نظامی در سودان تاکید و سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان دستور ارایه آنچه را که بسته کمک های انسان دوستانه به سودان خوانده شده است، صادر کرد.
کمک های عربستان به سودان شامل فرآورده های نفتی، گندم و داروست.
پنجشنبه گذشته (22 فروردین ماه) با بالا گرفتن اعتراضات مردمی در سودان و به منظور کنترل اوضاع، ژنرال «عوض بن عوف» وزیر دفاع و یکی از نزدیک ترین چهره ها به کانون قدرت، بیانیه برکناری عمر البشیر رئیس جمهوری و نیز برقراری سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه محدودیت رفت و آمد را قرائت کرد.
ژنرال بن عوف اعلام کرد که یک شورای انتقالی نظامی به مدت دو سال اداره سودان را برعهده خواهد گرفت و از آن پس حکومتی مردمی بر سر کار خواهد آمد.
در ادامه این تحولات و با توجه به تداوم اعتراض های عمومی به حکومت ژنرال ها، بن عوف وزیر دفاع البشیر از راس شورای انتقالی نظامی کنار رفت و جای خود را به «عبدالفتاح البرهان» رئیس ستاد مشترک ارتش داد.
برخی رسانه ها طی یکی دو روز اخیر از بازی پنهان دولت هایی چون امارات و سعودی برای تداوم حاکمیت نخبگان دولت البشیر سخن گفته و دستگیری وی را توافقی پشت پرده میان وی و نظامیان می دانند. آنچه باعث تقویت این انگاره می شود اعلام تحویل نشدن رئیس جمهوری پیشین به دادگاه های بین المللی برای رسیدگی به اتهامات وی در ماجرای «کشتار دارفور» است.

انتهای پیام/

 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها