کد خبر: ۳۱۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: آمریکا همچنان قدرتی پیشگام است اما نقش آن رو به تضعیف است، اقتصادهایی مانند چین، هند و برخی کشورها و مناطق رو به شکوفایی هستند و اقتصاد آمریکا همانگونه که در دو سه سال اخیر مشاهده شد، قادر به رقابت صادقانه و شفاف نیست.

به گزارش آوای نشاط، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با تاکید بر لزوم همکاری جامعه جهانی برای نابودی تروریسم در سوریه و ایجاد راه‌حلی سیاسی برای بحران این کشور، اظهار کرد: روسیه به حمایت‌های خود از سوریه برای نابودی تمامی گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهد.

روسیه با همکاری ایران و ترکیه (کشورهای ضامن در مذاکرات آستانه) در راستای ایجاد شرایطی برای حل سیاسی بحران سوریه اقداماتی از جمله ایجاد مناطق کاهش تنش و تشکیل کمیته‌ای جهت تدوین قانون اساسی جدیدی برای سوریه متشکل از ۱۵۰ تن از نمایندگان مخالفان، دمشق و جامعه مدنی را در پیش گرفت.

لاوروف همچنین گفت: آمریکا دیگر قادر به رقابت شفاف در حوزه اقتصادی نیست.

او افزود: آمریکا همچنان قدرتی پیشگام است اما نقش آن رو به تضعیف است، اقتصادهایی مانند چین، هند و برخی کشورها و مناطق رو به شکوفایی هستند و اقتصاد آمریکا همانگونه که در دو سه سال اخیر مشاهده شد، قادر به رقابت صادقانه و شفاف نیست.

آمریکا به تازگی عوارض گمرکی را بر برخی کالاهای چینی و اروپایی اعمال کرد، در مقابل چین و اتحادیه اروپا نیز اقدامات مشابهی را در پیش گرفتند.

انتهای پیام/

 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها