کد خبر: ۳۰۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ایجاد و توسعه پایگاه‌های نظامی از سوی کشورهای فرامنطقه‌ای را در نزدیکی مرزهایمان به دقت زیر نظر داریم، تصریح کرد: هرگونه تلاش برای ناامن سازی مرزهای ایران با اقدامات پیشدستانه و تهاجمی شدید همراه خواهد بود.

به گزارش آوای نشاط، آخرین وضعیت امنیتی منطقه شمال غرب کشور در جلسه‌ای با حضور امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی و فرماندهان نیروهای مسلح منطقه شمال غرب در ارومیه مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه دریابان شمخانی پس از استماع گزارش سردار خاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و دیگر فرماندهان منطقه طی سخنانی تصریح کرد: در طول دو سال گذشته گروهک‌های ضدانقلاب که از سوی برخی کشورهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای حمایت و پشتیبانی می‌شوند، تلاش وافری را برای ناامن کردن مرزهای شمال غرب کشور داشتند که با هوشیاری و شدت عمل نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی ناکام ماندند.

شمخانی گفت:ایجاد و توسعه پایگاه‌های نظامی از سوی کشورهای فرامنطقه‌ای را در نزدیکی مرزهایمان به دقت زیر نظر داریم.
وی خاطرنشان کرد: هرگونه تلاش برای ناامن سازی مرزهای ایران از سوی هر گروه یا کشوری با اقدامات پیش دستانه و تهاجمی شدید همراه خواهد بود.
شمخانی گفت: اجازه نخواهیم سردمداران بی ثبات سازی و مزدورانشان امنیت مردم و ثبات منطقه را مخدوش کنند.

به گزارش آوای نشاط، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز (چهارشنبه) برای شرکت در مراسم یادبود شهدای شمال غرب کشور به ارومیه سفر کرد و در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای این شهر با نثار گل بر مزار شهدای عملیات بدر و خیبر و بنای یادبود همسنگران شهیدش مهدی و حمید باکری یاد وخاطره آنان را گرامی داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای بدر و خیبر و شهدای شمال غرب کشور در ارومیه طی سخنانی گفت: تمامی تحرکات بیگانگان و برخی کشورهای شرور در منطقه غرب آسیا به ویژه اقدامات غیر عادی برخی کشورهای منطقه که سابقه سیاه آنها در حمایت از جریان‌های تروریستی اثبات شده است را تحت رصد دائمی داریم.
شمخانی هشدار داد؛ برخی کشورهای منطقه با صرف دلارهای نفتی اجرای پروژه‌های مشکوک هسته ای را در دستور کار قرار داده اند که این اقدامات می تواند منطقه بلکه جهان را با خطر و بحرانی بدتر از خطر تروریست‌های تکفیری و داعش مواجه کند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
برچسب ها: آوای نشاط ، شمخانی ، امنیت
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار