کد خبر: ۳۰۲۲۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
ABC نیوز:
پس از سقوط دومین فروند هواپیماهای بوئینگ 737 مکس که در اتیوپی رخ داد برخی شرکت‌های هواپیمایی در هند، سنگاپور و مکزیک پرواز این هواپیماها را متوقف کردند.

به گزارش آوای نشاط، به نقل از ABCنیوز، شرکت خطوط هوایی جت ایرویز هند اعلام کرد که پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس خود را که بالغ بر 5 فروند هستند پس از سقوط این نوع هواپیما در اتیوپی متوقف کرده است.

دو روز پیش یک فروند بوئینگ 737 مکس 8 خطوط هوایی اتیوپی دقایقی پس از بلند شدن از فرودگاه آدیس‌آبابا سقوط کرد و تمام 157 سرنشین وخدمه آن جان باختند.

این دومین سقوط هواپیما نوع بوئینگ 737 مکس 8 طی 5 ماه گذشته محسوب می‌شود چرا که در ماه اکتبر نیز یک فروند از این نوع هواپیما در اندونزی سقوط کرد و 189 نفر از سرنشینان آن کشته شدند.

به گزارش ABCنیوز، سنگاپور هم پرواز هواپیماهای 737 مکس را ممنوع کرده و ورود و خروج آنها را نیز به حریم هوایی این کشور متوقف کرده است.

سازمان هوانوردی سنگاپور اعلام کرده است که به طور موقت حتی عبور هواپیماهای بوئینگ 737 از مرزهای هوایی این کشور را نیز متوقف کرده است.

در بیانیه‌ این سازمان آمده است طی 5 ماه گذشته دو حادثه مرگبار این هواپیما به کشته شدن صدها نفر منجر شده است.

شرکت خطوط هوایی سیلک ایر اندونزی 6 فروند از این هواپیماها را در اختیار دارد.

به گزارش رویترز، شرکت هواپیمایی ایرومکزیکو مکزیک نیز پرواز هواپیماهای 737 مکس را به حالت تعلیق درآورده است.

این شرکت اعلام کرده است در پی سقوط روز یکشنبه هواپیمای بوئینگ 737 مکس خطوط هوایی اتیوپی فعالیت 6 فروند از هواپیماهای بوئینگ 737 مکس 8 خود را تا روشن شدن دلایل سقوط این نوع هواپیماها متوقف کرده است.

انتهای پیام/

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار