کد خبر: ۲۸۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
دستگاه امنیتی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، یک جاسوس وابسته به اسراییل را که ماموریت‌های ویژه برعهده داشته، شناسایی و بازداشت کرد.

به گزارش آوای نشاط، این جاسوس سعی داشته که قطعه‌ای جاسوسی را در تلفن همراه یکی از نیرو‌های مقاومت جاسازی کند.
پایگاه امنیتی 'المجد' وابسته به حماس نیز افشا کرد که این مزدور اسراییلی در ماموریت خود برای جاگذاری این قطعه در تلفن همراه یکی از عناصر مقاومت ناکام ماند.
این فرد از سال ۲۰۰۹ با سرویس جاسوسی اسراییل ارتباط داشته است.
گردان‌های عزالدین القسام در ماه ژانویه اعلام کرد که هدف عملیات خان یونس اسراییل ایجاد شبکه جاسوسی در میان گروه مقاومت بوده است.
این گردان‌ها با افشای عملیات خان یونس در عملیاتی موسوم به «حد السیف» (لبه شمشیر) فیلم ویدیوئی را منتشر کرد که در آن نفوذ گروه جاسوسی اسراییلی به نوار غزه رصد شده است.
شامگاه یکشنبه ۲۰ آبان ماه گروهی از کماندو‌های ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه‌ای در شرق 'خان یونس' حمله کرده و یکی از فرماندهان ارشد گردان‌های شهید عزالدین القسام را به شهادت رساندند.
با لو رفتن این عملیات و ناکام ماندن آن، درگیری‌هایی میان نیرو‌های مقاومت و نیرو‌های ویژه صهیونیست‌ها رخ داد که بر اثر آن شماری از نظامیان اسراییلی کشته و یا زخمی شدند.
گردان‌های قسام نام عملیات نیرو‌های مقاومت را که باعث شکست ماموریت نیرو‌های ویژه رژیم صهیونیستی شد، حد السیف یا «لبه شمشیر» نامیده است.
در پی لو رفتن عملیات یاد شده در خان یونس، درگیری‌های گسترده‌ای میان دو طرف روی داد و مقاومت اسلامی نیز در پاسخ به این عملیات، سرزمین‌های اشغالی را موشک باران کرد.
پیشتر نیز وزارت امنیت ملی فلسطین وابسته به حماس مستقر در نوار غزه از بازداشت ۴۵ مزدور متهم به همکاری و جاسوسی برای رژیم صهیونیستی خبر داده بود.

انتهای پیام/

 

منبع: ایرنا
برچسب ها: آوای نشاط ، حماس ، اسرائیل
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها