کد خبر: ۲۸۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
رئیس کل بانک مرکزی به تشریح برنامه های این بانک در راستای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن پرداخت و نوشت: تلاش می کنیم با مدیریت این شرایط و ناکام گذاشتن تلاش ها برای بی ثباتی ارزی، آرامش و ثبات را برای ادامه فعالیت های اقتصادی مردم فراهم کنیم.

به گزارش آوای نشاط، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در معرض آزمون دیگر برای حفظ و تداوم آرمان های انقلاب قرار داریم.

جنگ اقتصادی امروز تلاش و همت آن روزها را می‌طلبد. بنده و همکارانم در بانک مرکزی تلاش می کنیم با مدیریت این شرایط و ناکام گذاشتن تلاش ها برای بی ثباتی ارزی، آرامش و ثبات را برای ادامه فعالیت های اقتصادی مردم فراهم نماییم. در زمینه تورم، تمام تلاش بانک مرکزی کاهش تاثیر شوک های طرف عرضه بر قیمت اقلام مصرفی مردم است.

پیگیری کانال های مالی با کشورها، ساماندهی واردات، ایجاد تحرک در ارائه خدمات لازم مالی به واحدهای تولیدی و تامین ارز کالاهای اساسی از جمله این اقدامات است.

بانک مرکزی در مسیر ساماندهی نظام بانکی کشور در تلاش است تا بانک‌ها بتوانند در خدمت تولید ملی و تدارک سرمایه در گردش بنگاه ها باشند. فروش اموال و دارایی های مازاد، بهبود ترازنامه، افزایش سرمایه، کاهش بدهی‌های معوق، روان سازی ارائه تسهیلات و... از جمله این موارد است.

همتی: آرامش و ثبات را برای فعالیت اقتصادی مردم فراهم می‌کنیم

انتهای پیام/

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها