کد خبر: ۱۹۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: طبق آمار احصا شده میزان قاچاق سوخت در استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 58 درصد افزایش یافته است.

به گزارش آوای نشاط مرتضی ممیزی امروز اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در تعزیرات حکومتی به شدت با آن برخورد می‌شود مباحث مربوط به قاچاق کالا است، چرا که این نوع تخلف ضرر و زیان بسیاری به اقتصاد کشور و البته تولیدکنندگان وارد می‌کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به رسیدگی خارج از نوبت کالاهای قاچاق در استان افزود: امسال بیشترین پرونده‌های رسیده به تعزیرات در حوزه قاچاق مربوط به پوشاک با 47 پرونده بوده است.

وی با اشاره به مختومه شدن 45 پرونده قاچاق پوشاک در تعزیرات استان بیان کرد: میزان جریمه نقدی متخلفان در این حوزه 6 میلیارد و 568 میلیون و 293 هزار ریال بوده است.

ممیزی همچنین تعداد پرونده‌های سوخت رسیده به تعزیرات استان زنجان را 27 مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد 26 پرونده مختومه شده و میزان جریمه نقدی متخلفان در این بخش 8 میلیارد و 658 میلیون و 889 هزار ریال بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین از ارجاع 24 پرونده قاچاق سیگار به تعزیرات حکومتی استان خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد 21 پرونده مختومه شده و میزان جریمه نقدی متخلفان نیز 14 میلیارد و 997 میلیون و 815 هزار ریال بوده است.

وی در ادامه از افزایش قاچاق سوخت در استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: طبق آمار احصا شده میزان قاچاق سوخت در استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 58 درصد افزایش یافته است.

ممیزی در ادامه به تعداد پرونده‌های متشکله در بخش کالا و ارز اشاره و اظهار کرد: امسال 56 پرونده در بخش کالا و خدمات به تعزیرات وارد و از این تعداد 50 مورد مختومه شده است که میزان محکومیت تعیین شده نیز 63 میلیارد و 990 میلیون ریال بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین تعداد پرونده‌های متشکله در حوزه قاچاق را 45 فقره اعلام کرد و گفت: از این تعداد 41 پرونده مختومه و جرائم تعیین شده برای متخلفان نیز 35 میلیارد و 130 میلیون و 762 هزار ریال بوده است.

وی ادامه داد: در مجموع تعداد پرونده‌های مهم و ملی در بخش قاچاق کالا و ارز تشکیل شده در تعزیرات استان 101 مورد بود که از این تعداد 91 فقره مختومه شده و متخلفان نیز به پرداخت جریمه 99 میلیارد و 120 میلیون ریالی محکوم شده‌اند.

ممیزی در ادامه به رسالت مهم تعزیرات حکومتی در برخورد با متخلفان اشاره کرد و افزود: این هشدار را به متخلفان و برهم زنندگان نظم بازار می‌دهیم که تعزیرات حکومتی در برخورد با تخلف نرمشی ندارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان به بررسی خارج از نوبت پرونده‌های قاچاق اشاره و تاکید کرد: این اقدام به منظور حمایت از کالای ایرانی صورت می‌گیرد چرا که برخی با قاچاق کالا به دنبال تعطیلی واحدهای تولیدی و البته بیکاری تعداد بسیاری از شاغلان در این واحدها هستند.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار