کد خبر: ۱۱۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
سفر کردن یکی از لذت بخش‌ترین تفریحات زندگی است راهی برای اینکه دنیای اطرافتان رابیشتر و بهتر کشف کنید.

به گزارش آوای نشاط، سفر کردن نه تنها به شما کمک می کند مکان های زیاد و جدیدی را کشف کنید، بلکه روش بسیار خوبی برای رفع اضطراب، استراحت و سپری کردن اوقاتی خوش با خانواده است.

حتما تا به حال سفرهای زیادی با خانواده و دوستان تان رفته اید، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که تنها سفر کردن را تجربه کنید؟ شاید این ایده برای بعضی ها چندان هیجان انگیز نباشد، اما باید بدانید که تنها سفر کردن فواید زیادی دارد و بنابراین دلایل زیادی هم برای تجربه ی آن وجود دارد. اما فواید تنها سفر کردن چیست؟

۱- می توانید با خودتان خلوت کنید

در دنیای امروز زندگی همه ی ما گاهی شتاب زیادی پیدا می کند. در کنار زمانی که صرف خانواده، دوستان، دانشگاه یا محل کار می کنیم، گهگاه نیاز داریم با خودمان هم خلوت کنیم. تنهایی فواید زیادی دارد: مغز را احیا می کند، تمرکز را بالا می برد و کمک می کند تفکر عمیق تری داشته باشید و در نتیجه می توانید راه حل بسیاری از مشکلات تان را پیدا کنید. اینکه فقط گاهی چند ساعتی را در پارک با خودتان خلوت کنید کافی نیست. شما به زمان بیشتری نیاز دارید. بنابراین تنها سفر کنید و از اوقات تنهایی تان استفاده کنید.

۲- با آدم های جدیدی آشنا می شوید

۳- کنترل کامل برنامه ی سفرتان را دارید

اگرچه مسافرت با خانواده و دوستان لذت زیادی دارد، اما گاهی مجبور می شوید کارهایی را بر خلاف میل تان انجام دهید. وقتی گروهی سفر می کنید، هر کسی نظر خودش را دارد. تصمیم گیری در مورد همه چیز، از ساعت بیدار شدن و زمان گردش رفتن گرفته تا فعالیت هایتان، باید با در نظر گرفتن خواسته ی همه ی همسفران انجام شود. اما زمانی که تنها سفر می کنید، کنترل برنامه ی سفرتان را دارید، خودتان در مورد مکان هایی که می خواهید از آن ها دیدن کنید تصمیم می گیرید و کارهایی که از نظر شما ارزش تجربه کردن ندارند را انجام نمی دهید.

۴- اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید

بدون شک افراد زیادی هستند که از ایده ی تنها سفر کردن تان استقبال نمی کنند، مثلا دوستان تان فکر می کنند نمی توانید تنهایی دوام بیاورید یا خانواده تان نگران شما می شوند، اما حقیقت آن است که شما می توانید از پس این کار بربیایید. یک بار که سفری را به تنهایی بروید، ثابت می کنید که چقدر توانمند و قوی هستید. این مسأله اعتماد به نفس تان را بسیار بالا می برد و باعث می شود متوجه شوید چقدر در انجام کارها توانمند هستید.

۵- بهترین تجربه ی زندگی تان می شود

سفر کردن به هر شکلی که باشد – تنهایی یا گروهی – تجربه ی فوق العاده ای است. اما اگر شما تنها کسی در میان دوستان یا اعضای خانواده تان باشید که از یک مکان فوق العاده دیدن کرده، چیزهای حیرت انگیزی دیده و غذای خیلی خوبی را امتحان کرده، بنابراین تجربه ی کاملا متفاوتی داشته اید. علم به اینکه همه ی این کارها را به تنهایی انجام داده اید و حالا داستان های زیادی برای تعریف کردن دارید، سفرتان را در نظرتان ارزشمندتر می کند.

۶- در سفر کردن با تجربه می شود

وقتی تنها سفر می کنید، این شما هستید که باید مراقب همه چیز باشید. هر چه بیشتر سفر کنید، مدیریت همه ی امور سفر برایتان راحت تر می شود. مثلا دیگر به خوبی می دانید که قبل از پروازتان چه وقت باید فرودگاه باشید یا چطور می توانید یک دوچرخه یا ماشین کرایه کنید. چم و خم تمام این مسائل را یاد می گیرید و این مسأله در سفرهای بعدی کار را برایتان راحت تر می کند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار