کد خبر: ۱۱۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
فرمانده مرزبانی کشور با اشاره بر اهتمام دولت و مجلس بر تقویت یگان‌های مرزی، گفت: تحکیم روابط دیپلماسی برای برخورد با قاچاق و کنترل مرز‌های مشترک در دستور کار دو کشور ایران و پاکستان قرار دارد.

به گزارش آوای نشاط، سردار قاسم رضایی در بازدید از ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی چابهار در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف بازدید از یگان‌های مرزی جنوب شرق کشور، اظهار داشت: در بررسی‌های انجام شده میدانی از مرز‌های مشترک ایران و پاکستان؛ خوشبختانه اقدامات جهادی خوبی از طرف مرزبانان جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته که یادآور خلوص و معنویت رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی با تأکید بر روابط حسنه دو کشور ایران و پاکستان، افزود: همکاری‌های خیلی خوبی با دولت پاکستان در حوزه مرزی و امنیتی داشته‌ایم که نسبت به گذشته شاهد ارتقاء تعاملات بین دو کشور بودیم که این روند در ادامه پایدار خواهد بود.

فرمانده مرزبانی کشور در ادامه برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ را مهم دانست و خاطرنشان کرد: مرز‌های مشترک باید به صورت مشترک مدیریت شود تا جایی برای مخلان امنیت و بدخواهان دو کشور نباشد.

سردار رضایی با اشاره به افزایش ۳ برابری مقابله و کشفیات مرزبانان در برابر قاچاقچیان، بیان داشت: این افزایش مقابله و کشفیات درسایه همکاری مرزنشینان، مردم و دستگاه‌های دولتی و امنیتی با مرزبانان بوده که در همین راستا توانستیم تسلط بیشتری بر موضوع قاچاق در مرز‌ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه پایگاه دریابانی چابهار ۵۰۰ کیلومتر مرز دریایی با دو کشور عمان و پاکستان دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه آزاد چابهار و هم مرز بودن با دریای آزاد، تقویت یگان‌های دریایی و همچنین شناوری این پایگاه را در دستور کار مرزبانی قرار دادیم تا دریابانان متناسب با مأموریت‌ها؛ با هرگونه قاچاق و ناامنی دریایی برخورد کنند.

مقام عالی مرزبانی کشور اظهار داشت: نظر به گستردگی مرز‌های استان سیستان و بلوچستان، برنامه‌های خوبی در ۵ ساله ششم توسط دولت و مجلس برای تقویت مرز‌ها پیش بینی شده است که در سال ۹۸؛ ان شاالله شاهد تحول اساسی در حوزه مرز‌ها به ویژه استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

سردار رضایی در خاتمه اظهار کرد: تحکیم روابط دیپلماسی برای برخورد با قاچاق و کنترل مرز‌های مشترک در دستور کار دو کشور ایران و پاکستان قرار دارد.


انتهای پیام

منبع: میزان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها