کد خبر: ۱۱۴۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
بنا بر آمار بانک مرکزی در ۴ ماهه نخست سال جاری تراز عملیاتی و سرمایه‌ای منفی ۳۱۲.۵ هزار میلیارد ریال، خالص واگذاری دارایی‌های مالی ۳۱۲.۵ هزار میلیارد ریال و مالیات‌ها ۳۴۸.۸ هزار میلیارد ریال ثبت شده است.

به گزارش آوای نشاط، بودجه عمومی دولت سندی است که طی آن درآمد‌ها و هزینه‌ها به صورت جزئی مشخص می‌شود که شامل تراز عملیاتی و سرمایه‌ای، خالص واگذاری دارایی‌های مالی و مالیات‌ها است.

بنا بر آمار بانک مرکزی در 4 ماهه نخست سال جاری تراز عملیاتی بودجه عمومی دولت منفی 498.5 هزار میلیارد ریال داشته که درصد تغییرات آن 21.2 درصد به ثبت رسیده است.

در این میان سهم در آمد‌ها 421.1 هزار میلیارد ریال و سهم پرداخت‌های هزینه‌ای (جاری) 854.1 هزار میلیارد ریال و سهم خزانه معین استان‌ها 65.4 هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

در بخش خالص واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای رقم 185.9 هزار میلیارد ریال اعلام شده که میزان واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای 420 هزار میلیارد ریال و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای 234.1 هزار میلیارد ریال ثبت شده است.

این آمار گویای آن است که تراز عملیاتی و سرمایه‌ای کاهش 312.5 هزار میلیارد ریالی داشته است.

گفتنی است در بخش خالص واگذاری دارایی‌های مالی رقم 312.5 هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

در بخش مالیات‌ها نیز مالیات‌های مستقیم رقم 152.4 هزار میلیارد ریال را به خود اختصاص داد که از این رقم سهم مالیات اشخاص حقوقی 81.2 هزار میلیارد، مالیات بر درآمد‌ها 59.9 هزار میلیارد ریال و مالیات بر ثروت 11.3 هزار میلیارد ریال ثبت شده است

در بحث مالیات‌های غیر مستقیم نیز سهمی 196.4 هزار میلیارد ریالی داشته که از این میزان 50 هزار میلیارد ریال آن به مالیات بر واردات و 146.4 هزار میلیارد ریال ان به مالیات بر کالا و خدمات اختصاص داشته است.

مجموع آمار در حوزه مالیات در 4 ماهه نخست سال جاری حاکی از رقم 348.8 هزار میلیارد ریال است.

انتهای پیام/

منبع: میزان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار