کد خبر: ۱۱۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
خبرگزاری اسپوتنیک در مطلبی به ۵ مورد از واکنش‌ها و اظهارنظر‌های بحث‌برانگیز رئیس‌جمهور آمریکا درباره حادثه ۱۱ سپتامبر پرداخت.

به گزارش آوای نشاط، 

حادثه 11 سپتامبر به یکی از حوادث مهم در تاریخ مدرن آمریکا تبدیل شده است و به عنوان فاجعه ملی در این کشور شناخته می‌شود. 17 سال پس از وقوع این حادثه تراژدی، بسیاری بر این باور هستند که یک نفر در این کشور در چندین مورد آشکارا نسبت به آن بی‌حرمتی کرده است. او کسی نیست جز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا.

خبرگزاری اسپوتنیک در مطلبی به 5 مورد از واکنش‌ها و اظهارنظرهای بحث برانگیز رئیس جمهور آمریکا درباره حادثه 11 سپتامبر اشاره کرد.

نشان دادن ژست به دور از احترام در مراسم یادبود امسال

روز گذشته ترامپ در حالی به مراسم یادبود حادثه 11 سپتامبر در پنسیلوانیا وارد شد که مشت‌های خود را گره کرده و چانه خود را به طرز عجیبی جمع کرده بود. تصاویر او که حاکی از ژست غیرمتعارف و بدور از احترام بود، با انتقاد شدید در میان رسانه‌های اجتماعی همراه شد و بسیاری از کاربران گفتند که در رئیس جمهور نشانی از همدردی و همدلی واقعی با قربانیانیان این حادثه دیده نمی‍‌‌شود.

بالیدن به داشتن بلندترین ساختمان در نیویورک

در سال 2016 اظهاراتی از ترامپ منتشر شد که مربوط به چند ساعت پس از حادثه 11 سپتامبر بود. در آن زمان ترامپ در پاسخ به اینکه آیا در اثر این حادثه، آسمان خراش او در وال استریت آسیب دیده است، با بی درایتی و بی ملاحظه‌گری پاسخ داد با تخریب برج‌های دوقلوی سازمان تجارت جهانی، اکنون ساختمان وی به بلندترین ساختمان در مرکز منهتن تبدیل شده است.

دروغ ترامپ درباره دریافت کمک مالی برای بازسازی‌های پس از این حادثه

نیویورک دیلی نیوز در سال 2016 گزارش داد ترامپ درباره دریافت 150 هزار دلار کمک دولتی برای بازسازی‌های پس از حادثه 11 سپتامبر دروغ گفته است. او در زمان انتخابات ریاست جمهوری ادعا کرده بود کمک‌های را برای بازسازی املاک آسیب دیده‌اش در این حادثه دریافت کرده است. یک مقام دولتی اعلام کرد که هیچ یک از املاک ترامپ در اثر این حادثه آسیب ندیدند.

کمک شخصی به قربانیان حادثه

در جایی دیگر در سال 2016 ترامپ مدعی شد پس از این حادثه شخصا برای نجات جان بازماندگان کمک کرده است. ترامپ در آنجا مدعی شده بود: «همه در حال کمک به آواربرداری بودند، من هم آنجا بودم و اندکی کمک کردم؛ می‌خواهم به شما بگویم که آن افراد حیرت آور بودند. آوار را کنار می‌زدند و به دنبال پیدا کردن افراد زنده بودند.» اگرچه فیلم‌های وجود دارد که نشان می‌دهد ترامپ چند روز پس از این حادثه در محل حضور یافت، اما هیچ مدرکی از کمک کردن او در دست نیست.

سوء استفاده سیاسی از حادثه 11 سپتامبر

رئیس جمهور آمریکا مدتهاست که به سوء استفاده از حادثه 11 سپتامبر برای بدست آورن امتیازات سیاسی مظنون است. او در آگوست سال 2016 در یک سخنرانی در فلوریدا مدعی شد اگر وی رئیس جمهور آمریکا بود، این تراژدی اتفاق نمی‌افتاد.

 

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار