کد خبر: ۱۱۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
نرخ بیکاری در کره جنوبی همزمان با افزایش حداقل دستمزدها، به بیشترین میزان خود در 8 سال گذشته رسید که سیاست های اقتصادی رئیس جمهوری این کشور 'مون جائه-این' را زیر سوال برد.

به گزارش آوای نشاط،  نرخ بیکاری در کره جنوبی از 3.8 درصد در جولای به 4.2 دهم درصد در آگوست سال جاری رسید و تعداد افراد بی کار در کمتر از یک سال به 134 هزار نفر رسیده است. این در حالی است که تعداد طرفداران مون جائه به کمترین میزان خود از زمان انتصاب وی کاهش یافت.
این بدترین عملکرد بازار کار از ژانویه 2010 بود؛ زمانی که اقتصاد با بحران جهانی رو به رو شده و به از بین رفتن 10 هزار شغل منجر شد.
هر ماه گزارشاتی مبنی بر وخیم تر شدن وضعیت مشاغل منشر میشود و باعث به وجود آمدن نارضایتی های عمومی میگردد. بر اساس نظرسنجی ها، آمار حامیان رئیس جمهور با 4 درصد کاهش از می 2017 به پایین ترین حد خود یعنی 49 درصد رسیده است.
به گفته اقتصاد دان کره ای 'او سوک-تایی' : 'با وجود این آمار و ارقام انتظار نمی رود که نرخ بیکاری تا ماه سپتامبر کاهش یابد؛ اقتصاددانان موسسه توسعه کره، معتقدند که افزایش 16 درصدی حداقل دستمزد در سال جاری - که گامی بزرگ در دو دهه اخیر بود - باعث نگرانی کارفرمایان برای استخدام شده است.'
وی افزود : 'رئیس جمهور باید مسئولیت این کار را بر عهده بگیرد؛ رهایی از این وضعیت فقط به تغییر ذهنیت روسا درباره افزایش حداقل دستمزد بستگی دارد.'

انتهای پیام/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار