کد خبر: ۱۱۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
رئیس جمهوری ترکیه در گفتگو با یک رسانه غربی به تشریح مواضع خود درباره ادلب پرداخت.

به گزارش آوای نشاط، 

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه درمصاحبه با روزنامه آمریکائی وال استریت ژورنال درباره عملیات آزادسازی ادلب از لوث تروریست‌های نیابتی غرب گفت: جامعهجانی باید در آستانه تهاجم (!) ادلب به مسئولیت خود در سوریهعمل کند.

رئیس جمهوری ترکیه که نگران تروریست‌های ادلب است، ادامه داد: تبعات بی تفاوتی در این موضوع زیاد است و مخاطرات انسانی و امنیتی را نیز برای ترکیه، اروپا و حتی فراتر از آن نیز دارد.

رجب طیب اردوغان در ادامه ادعا کرد: مخالفان سوری (معارضه) را در ژنو به پای میز مذاکره آورده و مذاکرات آستانه را همراه با ترکیه و روسیه آغاز کردیم. با ایجاد مناطق کاهش تنش و خروج مردم از برخی مناطق تلاش کردیم از تلفات انسانی جلوگیری کنیم.

این در حالی است که در آستانه آغاز احتمالی عملیات آزادسازی ادلب در سوریه از اشغال تروریست‌های مورد حمایت غرب، دیدار‌های مقامات آمریکایی در منطقه افزایش داشته است. در همین راستا، نیروی هوایی روسیه نیز اخیراً برخی مواضع تروریست‌ها در اطراف ادلب را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هرگاه ارتش سوریه عرصه را بر تروریست‌های متجاوز در اراضی این کشور تنگ می‌کند، کشور‌های غربی به بهانه‌هایی از قبیل: حمله شیمیایی، تلفات انسانی و ... تمامی تلاش خود را برای جلوگیری از مقابله دمشق با تروریست‌های اجاره‌ای آن‌ها به کار می‌گیرند.

گفتنی است در ۷ آوریل سال ۲۰۱۷، آمریکا با نسبت دادن حملات شیمیایی به دمشق، پایگاه هوائی الشعیرات سوریه را با ۵۹ موشک «تام هاوک» هدف قرار داده بود.

انتهای پیام/

منبع: مهر
برچسب ها: آوای نشاط ، اردوغان ، ادلب
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها