کد خبر: ۱۱۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی گفت:حادثه ۱۱ سپتامبر یک برنامه از پیش تعیین شده بود که طراحی آن توسط موساد و سیا واجرای آن به‌وسیله عوامل رژیم سعودی صورت گرفت.

به گزارش آوای نشاط، ابوالفضل حسن بیکی، نماینده دامغان و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره طراحی حادثه تروریستی یازدهم سپتامبر افزود:آمریکایی ها در شرایط بسیار وخیم اجتماعی ، سیاسی و بین المللی به سر می بردند و برای این‌که در مورد مسائل داخلی کشور خود فرافکنی کرده و در سطح بین المللی بتوانند مجوزهایی را برای مداخله و تجاوز به دیگر کشور ها بخصوص غرب آسیا بگیرند، این حادثه را طراحی کردند.

وی تاکید کرد:ابتدا تلاش ها بر این بود ایران را به عنوان کشوری که عامل این اتفاق بوده محکوم کنند، اما خوشبختانه بعد از حادثه، اسامی عناصر و افرادی که هواپیماها را ربوده بودند، فاش شد و در سطح بین المللی فعالیت و رفتار این اشخاص و تاریخ حضورشان در آمریکا و آموزش های هوایی و هوانوردی که دیده بودند، مشخص شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با بیان این‌که طراحی آمریکا در مورد مقصر نشان دادن جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شد، گفت:آنان تلاش کردند با کمک صهیونیست ها، در بعد رسانه ای مسائل را به گونه ای در سطح بین الملل تغییر دهند تا بتوانند اتفاقات داخلی کشورشان را سرکوب کنند، لذا به طرح موضوع القاعده و ارتباط آن با ایران پرداختند.

حسن بیکی با تاکید بر این‌که القاعده متولد سیاست های موساد وسیا بود، افزود:‌در این بخش عربستان سعودی نیز یکی از عناصر اجرایی سیاست ها بود و با پول این کشورها،‌این گروه تروریستی را در افغانستان ساماندهی کرد.

نماینده دامغان با اشاره به این‌که آمریکا نابودی القاعده را بهانه قرار داد تا به منطقه لشکرکشی کند، گفت: این لشکرکشی و عملیات هنوز در افغانستان ادامه دارد، اما از نظر مالی خسارت سنگینی به کشور آمریکا وارد کرد و هزینه این جنگ ها هنوز بر شانه مردم این کشورسنگینی می کند؛ البته آمریکایی ها هنوز در تلاش هستند دراین ارتباط نامی از ایران بیاورند و کشور ما را به عنوان تروریست، در اذهان ملت ها جا بیندازند.

عضو فراکسیون اصولگرایان یادآور شد:خوشبختانه چون تک تک تروریست ها،ماه‌ها در آمریکا کنار سازمان سیا آموزش دیده بودند واسناد متقن و محکمی در این زمینه وجود داشت ،ارتباط دادن جمهوری اسلامی ایران به تروریست، سیاستی شکست خورده و نامعتبر شد.

وی با بیان این‌که سیاست آمریکا در متهم کردن ایران در سازمان ملل نیز با شکست مواجه شد، گفت:‌وجود اسناد و مدارک متقن باعث شد مچ آمریکایی ها در سازمان ملل نیزباز شود، چون نام حتی یک ایرانی در این حادثه دیده نشد و مدرک و سندی دال بر این که یک ایرانی در این عملیات حضور داشته، دیده نشد.

حسن بیکی با اشاره به این‌که عربستان در تلاش است با پول های کلان و دلارهای نفتی بسیار، دیگر کشورها علیه ایران را فریب دهد، افزود: شاهدیم با تحریک عربستان ،آمریکا مجبور شد بعد از افغانستان به عراق حمله کند که هنوز آثار شوم و ناجوانمردانه حضورتروریست ها در عراق قابل مشاهده است.

وی با بیان این‌که حمله عراق به کویت نیز یکی از توطئه های شوم برای تحریک ایران بود، گفت:عربستان و آمریکا با خصومتی که با ایران داشتند در تلاش بودند پای کشور را به این جنگ وارد کنند، اما با تدبیر فرماندهی کل قوا ،‌ در هیچ یک از این جنگ ها مشارکت نکردیم و توانستیم این فتنه را که زیر سر آمریکایی ها بود خنثی کنیم.

حسن بیکی با تاکید بر این‌که عربستان با مخفی شدن پشت قاب وحدت و حمایت از فلسطین طی چند دهه چهره شوم خود را مخفی کرد، افزود: بعد از مشخص شدن توطئه های عربستان، هم اکنون جامعه بین الملل دریافته دست سعودی ها در دستان صهیونیست ها قرار دارد و وهابیت و صهیونیست دو روی یک سکه هستند که در جهت تضعیف اسلام ناب حرکت می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:مردم فلسطین هم اکنون اذعان دارند کشوری که به دنبال حمایت از ملت مظلوم و ستمدیده بوده، جمهوری اسلامی ایران است و کسی که به دنبال گسترش صهیونیست بوده رژیم وهابیت پرور آل سعود است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار