کد خبر: ۱۰۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
حجت‌الاسلام غروی در گفت‌وگو با آوای نشاط:
عضو جامعه مدرسین گفت: متاسفانه با وجود جنگ رسانه‌ای فعلی تدابیر دولت کارساز نبوده و صدا و سیما باید با ذکر اعداد و ارقام شرایط را کنترل کند نه اینکه شبکه‌های اجتماعی نرخ دلار و طلا را تحت تاثیر قرار دهند.

حجت‌الاسلام سیدمحمد غروی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آوای نشاط، با اشاره به بحران اقتصادی و اقدامات و وظایف دولت در این زمینه اظهار داشت: متاسفانه با فضای رسانه‌ای پیش آمده قیمت اجناس رو به فزونی است و این برای قشر ضعیف و حتی متوسط جامعه بسیار سنگین و تحمل آن مشکل است.

غروی با بیان اینکه دولت اقدامات مختلفی را در زمینه کنترل ارز انجام داده است، به دو نرخ 4 و 8 تومانی در این زمینه اشاره کرد و گفت: دولت سعی دارد مشکل کالاهایی که نیاز به ارز دارد برطرف شود.

تدابیر دولت در جنگ رسانه‌ای فعلی کارساز نیست/ صداوسیما برای جلوگیری از نرخ ارز مجازی ورود کند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: این راهبرد می‌تواند بیش از 90 درصد از مشکلات ارزی مردم را کاهش دهد اما در بازار اینگونه نیست ومتاسفانه جنگ رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی قیمت ارز را تحت شعاع قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه ما شاهد رسیدن دلار به بیش از 14 هزار تومان هستیم، خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر انقلاب گفتند ما در یک جنگ رسانه‌ای هستیم که ذهنیت مردم و اشخاص را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی بر همین اساس افزود: نتیجه این عملکرد این است که قیمت کالاهایی که حتی با ارز ارتباط مستقیم هم ندارد افزایش قیمت داشته است؛ از این رو صدا و سیما و رسانه‌های کشورمان باید مسئله را برای مردم بازگو و توطئه‌های رسانه‌ای را خنثی کنند.

غروی همچنین تاکید کرد: از طرف دیگر دولت باید نظارت خود را قوی‌تر و مطمئن‌تر کند و تمام کسانی که درگیر مسائل اقتصادی هستند، باید مراقب باشند که تخلفات زیاد نشود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در عین حال گفت: این نظارت دولت باید بدون ایجاد فضای امنیتی باشد هر چند که دستگاه قضایی باید نظارت خود را به طور دقیق انجام داده و هوشیار باشد.

وی بر همین اساس گفت: تدبیر دولت برای حل مسائل اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و هر خطایی در این رابطه اثرات نامطلوبی دارد.

غروی خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی امروز کشور تنها مستند به تحریم نیست بلکه دولت نیز در مقاطعی اشتباهاتی داشته هرچند که در صدد برطرف کردن این مشکلات بوده و تدابیری نیز کرده است.

عضو جامعه مدرسین یادآور شد: متاسفانه با وجود جنگ رسانه‌ای فعلی تدابیر دولت کارساز نبوده و صدا و سیما باید با ذکر اعداد و ارقام شرایط را کنترل کند. نه اینکه شبکه‌های اجتماعی نرخ دلار و طلا را تحت تاثیر قرار دهند.

انتهای پیام/

منبع: نشاط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار