سازمان ملل: کره شمالی تحریم‌ها را دور زد و برنامه موشکی را ادامه داد
در گزارش ۶۷صفحه‌‌ای جدید سازمان ملل آمده است که کره شمالی در سال ۲۰۱۹ برنامه‌های اتمی و موشکی خود را توسعه داد و تحریم‌های تحمیلی را نیز دور زد.
پنتاگون: ۱۰۹ نظامی آمریکایی در حمله ایران به «عین‌الاسد» آسیب مغزی دیدند
وزارت دفاع آمریکا بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که در حمله موشکی ماه ژانویه ایران به پایگاه نظامی «عین‌الاسد» آمریکا در عراق، 109 نظامی آمریکا دچار جراحت آسیب مغزی شده‌اند.
فرانسه علیه برنامه فضایی ایران بیانیه صادر کرد: این اقدام در تضاد با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است
وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای پرتاب ماهواره توسط ایران را در تضاد با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد توصیف کرده است.
سرمایه‌دار صهیونیست ۱۰۰ میلیون دلار به ترامپ کمک انتخاباتی می‌کند
سه فرد مطلع به یک روزنامه انگلیسی گفتند، سرمایه‌دار معروف صهیونیست همانند دوره‌های قبلی انتخابات، میلیون‌ها دلار به رئیس‌جمهور آمریکا کمک مالی خواهد کرد.
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: همکاری‌ با ایران ادامه دارد
در نشست خبری؛
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان نشست خبری ضمن تاکید بر اهمیت همکاری با ایران، همچنین افزود که همکاری‌ها با ایران ادامه دارد.
جانشین مرکل کنار کشید / آیندهٔ رهبری دموکرات-مسیحی‌ها در هاله‌ٔ ابهام
آنگرت کرمپ کارن‌بائر که برای جانشینی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در حزب دموکرات مسیحی این کشور تعیین شده بود، روز دوشنبه اعلام کرد برنامه‌ای برای شرکت در رقابت انتخاباتی آینده برای صدر اعظمی ندارد.
بوکوحرام در نیجریه، حداقل ۳۰ نفر را کشت و تعدادی را گروگان گرفت
منابع رسانه‌ای خبر دادند، تروریست‌های «بوکو حرام» با حمله به یک منطقه در شمال شرقی نیجریه حداقل ۳۰ نفر را کشتند و تعدادی را به گروگان گرفتند.
کانال داروئی سوئیس تبلیغاتی است
طراح تحریمهای ایران:
«ریچارد نفیو» معتقد است که رونمایی از کانال تجاری سوئیس در شرایط فعلی در تهران، بیش از یک مسئله کاربردی واقعی، بیشتر موضوعی تبلیغاتی بوده است.
ظریف: ترور شهید سلیمانی، محور مقاومت را تقویت کرد/ آمریکا در مسأله فلسطین، میانجی نیست
وزیر امور خارجه با اشاره به نقش شهادت فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تقویت محور مقاومت، تأکید کرد این شهادت، شکست بزرگی برای همه طرف‌های مدعی صلح در جهان بود.
نامگذاری خیابانی در اسرائیل به نام
مسؤولان اسرائیلی از نامگذاری خیابانی در اراضی اشغالی به اسم "دونالد ترامپ" خبر دادند.
رونمایی آمریکا از یک سلاح جدید اتمی/ چین و روسیه نیز کلید ساخت این سلاح را در اختیار دارند
المیادین:
وزارت دفاع آمریکا در تاریخ ۴ فوریه، از استقرار سلاح اتمی با قدرت پایین که توسط زیر دریایی‌ها شلیک می‌شود، خبر داد؛ که حدود ۵۰۰۰ تن بوده و توان انفجار آن، یک سوم بمب اتمی است که در سال ۱۹۴۵ توسط واشنگتن بر هیروشیما فرود آمد.
نماینده عراقی: خروج نظامیان آمریکا از ۱۵ پایگاه نظامی در عراق عملا آغاز شده است
عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق خبر داد که نظامیان آمریکا خروج از 15 پایگاه نظامی خود در عراق را کلید زده‌اند، و حضور آنان، منحصر به پایگاه‌های عین الاسد و اربیل است.
جریان صدر به ساقط کردن دولت توفیق علاوی تهدید کرد
جریان وابسته به مقتدی صدر در عراق تهدید کرد، در صورتیکه ترکیب دولت آینده این کشور شامل شخصیت‌های حزبی باشد نخست وزیر مکلف را ظرف سه روز ساقط می‌کند.
ارتش سوریه یک مقر زیرزمینی داعش را در «سراقب» کشف کرد
ارتش سوریه یک مقر مستحکم زیر زمینی داعش را در شهر تازه آزاد شده سراقب در جنوب شهر ادلب کشف و ضبط کرد.
نیویورک تایمز| پاسخ نامزدهای دموکرات به ۴ سوال درباره ایران
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی مبسوط نظرات نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را درباره مسائل مختلف ایران از آنها پرسیده است.
قبلی۱۱بعدی