حناچی: آحاد مردم تهران برای کمک به خوزستان بسیج شده اند
شهردار تهران صبح امروز به خوزستان رفت تا از نزدیک در جریان فعالیت کاروان های عملیاتی-امدادی مدیریت شهری در این استان قرار بگیرد. روستای «سید نعیم» از توابع دشت آزادگان نخستین مقصد حناچی بود.
احمد اقتداری، «پدر مطالعات خلیج فارس» درگذشت
احمد اقتداری مشهور به «پدر مطالعات خلیج فارس» درگذشت. این آموزگار، وکیل دادگستری، نویسنده، مورخ و جغرافی‌دان در سن ۹۴ سالگی از دنیا رفت.
۶۶ درصد سد جیرفت آبگیری شد
مدیر امور سد جیرفت گفت: از ابتدای سال آبی(مهرماه سال گذشته تاکنون) حدود 66درصد سد جیرفت آبگیری شده و 34 درصد آن هنوز خالی است.
آب‌های رهاشده کنترل شد / دیگر سوسنگرد را خطری تهدید نمی‌کند
مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: بعد از ایجاد ثبات در شهر سوسنگرد و رفع تهدید این شهر با کنترل آب های رها شده و ایجاد و احداث سیل بندها ماموریت اداره کل راه و شهرسازی در حال حاضر در شهر اهواز و منطقه عین دو است.
واژگونی اتوبوس تهران - شیراز در اصفهان / یک نفر کشته و ۱۸ تن مصدوم شدند
واژگونی اتوبوس مسافربری تهران - شیراز در جاده تهران به سمت اصفهان بعد از دوراهی موته به میمه، بامداد شنبه موجب کشته شدن یک نفر و مصدوم شدن 18 نفر شد.
زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتاد
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تعویق برگزاری کنکور ارشد ۹۸ موافقت شد.
راه ۶۰ روستای دلفان مسدود است/ ۲۱ روستا آب آشامیدنی و ۹ روستا برق ندارد
فرماندار دلفان:
فرماندار دلفان با اشاره به اینکه راه دسترسی ۶۰ تا ۷۰ روستای شهرستان دلفان همچنان مسدود است، گفت: در حال حاضر ۹ روستا در این شهرستان فاقد آب آشامیدنی بوده و ۲۱ روستا نیز تاکنون برق‌دار نشده‌اند.
هشدار طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیلاب در چند استان کشور
با ادامه فعالیت سامانه بارشی، از فردا تا روزهای آتی در چندین استان کشور بارش باران، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، بارش تگرگ، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی، پیش‌بینی می‌شود.
بازیگر فیلم‌های مسیح علی‌نژاد بازداشت شد
یاسمن آریانی، همکار مسیح علی نژاد در پروژه «آزادی‌های یواشکی» بازداشت شد.
وزیر نفت امشب به اهواز می‌رود
وزیر نفت پنجشنبه شب برای بازدید مستقیم از وضعیت استان خوزستان و بررسی شرایط عازم این استان می‌شود.
کمک‌های
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مرحله اول کمک یونیسف به دانشگاه علوم پزشکی استان برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به سیل ‎زدگان، وارد گلستان شد.
اهدای زیورآلات زنان کشمیری برای سیل زدگان ایرانی
زنان و دختران جوان منطقه کشمیر با راه‌اندازی کمپین‌هایی برای فروش و اهدای طلای اضافی به سیل‌زدگان ایرانی اعلام آمادگی کردند.
تخلیه روستا‌های حاشیه سد سیمره / خسارات شدید به ۷۰ درصد واحد‌های صنفی پلدختر
آخرین اخبار از سیل در لرستان
استاندار لرستان از تخلیه روستا‌های حاشیه سد سیمره خبر داد. به گفته خادمی، بیشتر این روستا‌ها در مرز لرستان بوده که حدود ۱۳ روستا هستند. او همچنین با اشاره به وضعیت معیشت مردم در پلدختر گفت: ماهیت کار به لحاظ اینکه زندگی مردم را گل و لای گرفته بسیار سخت است که باید پاکسازی شود.
سدهای غرب کشور در وضعیت پرشدگی قرار دارند
رییس گروه بهره‌برداری از سدهای کشور گفت: در حال حاضر اکثر سدهای غرب کشور در وضعیت پرشدگی قرار دارند که تمهیداتی را برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم اما باید اعلام کرد که وضعیت تمام سدهای پایدار است و هیچ مشکلی در سدهای غرب کشور نداریم.
تخلیه ۲۳۰ روستا تاکنون / روستایی که مردمش باور نکردند به زیر آب می‌رود
آخرین اخبار از سیل خوزستان
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به تلاش جهت نجات مناطق شهر اهواز از خطر آبگرفتگی گفت: در حال حاضر تنها منطقه عین ۲ دچار آبگرفتگی است.
قبلی۷بعدی